„Za týden, v neděli 18. března, se běží v Tachově třináctý ročník Memoriálu Josefa Machta. Start první kategorie je v 11.00, hlavní závod startuje ve 12.00,“ zve na oba závody organizátor celoročního seriálu Vladimír Sýkora.

Závod v Tachově je současně také prvním závodem seriálu „Pohár mládeže Plzeňského kraje v přespolním běhu“ a letos nově vzniklého Dětského běžce Tachovska. „Dětský běžec Tachovska je letos nově založený seriál, který se skládá ze sedmi závodů,“ konstatoval Sýkora. Do seriálu budou započítány Memoriál Josefa Machta (18.3. Tachov), Běh do kopce (19.4. Stříbro), Běh historickým Stříbrem Memoriál Petra Bursíka ( 10.6. Stříbro), Běh Olympijského dne (20.6. Stříbro), Okresní přebor na dráze (19.9. Stříbro), Večerní běh Tachovem 4.10. Tachov) a Večerní běh Planou (18.8. Planá). „Z těchto závodů se započítává pět nejlepších výsledků. Do hodnocení jsou započítáni závodníci, kteří se zúčastní minimálně tří závodů. Boduje se prvních deset míst (11; 10; …; 2; 1 ). Navíc každý závodník získává za účast jeden bod, který se neškrtá. Seriál je vypsám pro kategorie: benjaminci (8 a 9 let), nejmladší žactvo (10 a 11 let), mladší žactvo (12 a 13 let) a starší žactvo (14 a 15 let). Hodnoceni budou zvlášť chlapci a dívky,“ řekl k propozicím soutěže funkcionář nestor běžeckého sportu.

„V letošním roce je na memoriálu kvůli stavebním úpravám změněna trať, vypuštěna je Vysoká. Běží se po loukách za hřištěm s umělou trávou. Délky tratí jsou od 500 m do 5 km,“ přiblížil úpravy na závodě v Tachově Sýkora.

Vladimír Sýkora