Před domácí extraligovou premiérou stolních tenistek S. Bor TeVo – Caesar Group jsme hovořili s trenérem borského družstva Pavlem Gallerachem.

Jste spokojen se stávajícím kádrem nebo jste měl o složení družstva jiné představy?

"Tak určitě jsme v Boru spokojeni. Podařilo se nám angažovat kvalitní hráčky a v družstvu se kloubí zkušenost s mládím."

Jaký cíl má tým v premiérové extraligové sezóně?

"Ten je jasný. Zachránit se a hrát extraligu i v přístím soutěžním ročníku. Každé lepší umístění bude jen třešničkou na pomyslném dortu."

Družstvo začalo v Hodoníně a druhé kolo hrálo v Litoměřicích.Jak byste hodnotil dosavadní vystoupení vašich svěřenkyň?

"Do Hodonína jsme nejeli rozhodně pro vítězství. Domácí týmy jsou velmi kvalitní a v současné době nad naše možnosti. Jen jsem s jejich rezervou čekal lepší výsledek. Litoměřice jsem měl možnost vidět právě v Hodoníně a také ony mají kvalitu. Před utkáním bych bral i remízu. Výhra 9:1 je pro mne příjemným překvapením. Kdo by nebyl po takém vystoupení a výsledku spokojený."

Před vámi je domácí premiéra. Jak vidíte šance borského družstva?

"Uvidíme v jaké sestavě přijede Havířov. To je vždy velký otazník. Pokud budou ve složení v jakém jsem je viděl, tak bychom měli zvítězit. Frýdlant, to je jiná káva. Patří mezi absolutní špičku a my můžeme nasbírat neocenitelné zkušenosti proti nejlepším hráčkám republiky. Pro diváky to bude jistě atraktivní podívaná."