Tehdy se ve Stříbře jel vůbec poprvé Terén sv. Petra. Závod se uskutečnil 18. července a stal se úspěšnou premiérou motokrosu v celém tehdejším Československu.

Ovšem než se dočkáme uplynutí rovných 70 let od této události, rozeběhne se na slavném stříbrském závodišti rekordní 71. sezóna. Pořadatelé z místního AMK si skvostným programem jubilejního roku 2017 nasadili laťku hodně vysoko a motoristická veřejnost již netrpělivě očekává, zda se také ta letošní sedmdesátka dočká nevšední oslavy.

Přestože venku zatím vládne zima a závodní přestávka, činovníci terénního motocyklového sportu jsou v jednom kole. Právě totiž vrcholí vyjednávání nad kalendáři podniků. Jako první se povedlo domluvit MMČR sajdkár a čtyřkolek. Šampionát si pro svou kultovní zastávku ve Stříbře vybral neděli 20. května 2018. Více nyní nelze prozradit. Každopádně také o dalších termínech akcí na Terénu sv. Petra se dozvíte více na stránkách Tachovského deníku.

Ještě než se začne závodit, připravil si AMK Stříbro pro své členy výroční schůzi. Konat se bude ve stříbrské Besedě v sobotu 3. března od 11 hodin.

Miroslav Šimek