Největší běžecká akce loňského roku, T-Mobile Olympijský běh, bude mít letos svůj závod i ve Stříbře. Všichni, kteří se chtějí v rámci oslav Olympijského dne pořádně proběhnout, se mohou do 12. června přihlásit na webu www.olympijskybeh.cz.

Olympijský den se snaží po celém světě poukázat na to, že aktivní pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. Nejinak tomu bude i v České republice, kdy se v rámci Olympijského dne uskuteční ve středu 19. června jedenaosmdesát běžeckých závodů po celé republice a k tomu dalších 280 běhů na školách.

Mezi nimi nebude chybět ani běžecký závod ve Stříbře, kde se už chystá trasa na pět a půl kilometru, která opět provede běžce atraktivním prostředím městského parku a v okolí stadionu Baníku.

Připraven bude i závod pro děti. Start dětských závodů proběhne v 16.45 hodin.

Dospělí vystartují po celé republice ve stejný čas, tedy přesně v 18 hodin.

Na startu se má objevit i stříbrský rodák, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a aktuálně český reprezentant v silniční cyklistice Zdeněk Štybar.

Startovné pro dospělé činí 150 Kč. Pořídit si bude možné v rámci startovného i olympijské tričko. Děti do 15 let poběží v rámci dětských závodů zdarma.

Svou účastí pomůže každý běžec České olympijské nadaci, která podporuje ve sportu děti ze sociálně znevýhodněných rodin.

Olympijský běh podporují i olympionici a známé osobnosti. Ambasadory projektu se stali biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec. K nim se přidají také olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, šermíř Alexander Choupenitch a bývalá skvělá atletka Šárka Kašpárková.

Dětský den v Lomu
FOTO: Školky slavily na lomském hřišti