Nohejbalový pohár Tachgovska družstev se pomalu rozjíždí a los druhého kola proti sobě svedl zajímavé dvojice. Velká pozornost byla upřena do Stříbra, kde se hrálo místní derby. Také další zápasy druhého kola přinesly zajímavé zápasy. Zápas Tachova byl v řádném termínu pro nepřízeň počasí odložen, ale v dohrávce už SKP potvrdil úlohu favorita.

B. Stříbro B – B. Stříbro A 2:4 (5:8).
První klasické derby se odehrálo ve Stříbře mezi místními družstvy.Vždy je to vyrovnaný zápas, ale za „áčko" nastoupili pouze čtyři hráči. Pro pracovní povinnosti chyběli Oktábec, Spievak a Matějka. Zdálo se tak, že to pro domácí rezervu bude lehká záležitost. Do první dvojky nastoupili za první tým táta a syn Tolarovi a než domácí dvojka pochopila, že musí hrát na mladého Tolara, tak už byl konec zápasu a „béčko" prohrávalo 0:1. Druhá dvojka „béčka" sice svoje obě utkání vyhrála, ale vynikající výkon a zkušenost Petra Tolara rozhodly v koncovkách trojic ve prospěch stříbrského „áčka" (tři sety trojic skončily 10:9 a jeden 10:8). 

„Uvažovali jsme i o odložení utkání i vzhledem k počasí. Ale termínů je málo a tak jsme utkání odehráli. Na začátku bych bral remízu všemi deseti, ale Lukáš mi dobře nahrával a utkání jsme po boji vyhráli," řekl po utkání spokojený trenér A týmu Petr Tolar.

„V minulé sezoně jsme v koncovkách setů vyhrávali, ale letos se nám nedaří. Také jsme ještě nevyhráli ani jednu trojku. Budeme muset něco v naší hře změnit, a když se nám nedaří, tak alespoň musíme zabojovat," měl jasno vedoucí rezervy Baníku Richard Beneš
Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Baník B: Šichtanc, Nováček, Urban, Beneš, J. Klauber, Budek.
Baník A: P. Tolar., L. Tolar,  Dedek, M. Klauber.

Dynamo Studánka – Draci Svojšín 4:2 (8:5)
Dynamo nastoupilo bez zraněného Marcínka, ale toho solidně nahradil v elitní dvojce  Jan Toman. „Jeli jsme do Studánky získat dva body. To se nám sice povedlo, ale mohli jsme uhrát i více, jen potřebujeme zlepšit koncovku setů. To nám ještě chybí, potrénujeme a budeme vyhrávat," vedoucí týmu Draků Jan Holman.
Draci: Holman, Linda, Krcho, Suchý.

TJ Lesná – Slavoj Chodová Planá 4:2 (8:5)
Do Lesné přijel jeden z favoritů letošního ročníku soutěže, Slavoj, ale ještě se neschází v plné zbroji a tak v Lesné prohrál.
„Chodovka přijela v plné sestavě, ale všichni naši hráči předvedli výbornou hru a tak jsme zaslouženě zvítězili," hodnotil zápas trenér Lesné Karel Mikuláš.
Lesná: Rohlík, Solčanská, Tomáš Mikuláš, Petr Holc.

Utkání mezi SKP Tachov a M+M Studánka bylo odloženo pro nepřízeň počasí.Hrálo se tak ve středu 15. května. Domácí SKP zopakovalo dobrý výkon z minulého kola ve Stříbře a vyhrálo 4:2 (9:6).

Miroslav Klauber