Nevadila jim ani změna termínu, kdy se z tradiční poslední prázdninové neděle kros pořádaný lyžařským oddílem Tatran Chodov přesunul na sobotu kvůli termínové kolizi s domažlickým atletickým mítinkem Hvězdné házení.

Na Babí horu nad Chodov se sjela nejen chodská běžecká elita, ale i borci z Tachovska, Klatovska či běžci na lyžích Sport Clubu Plzeň.

Trať hlavního závodu mu-žů, kterou výborným způsobem připravil organizační štáb v čele s dvojicí Petr Höll a Ján Maník, dostála vzhledem ke kůrovcové kalamitě určitých změn a nejdelší okruh tak měřil 2370 metrů.

Třicítku mužů čekala trať, která nabídla ostrá stoupání, nebezpečné seběhy, zrádné kořeny a bylo potřeba neustále měnit rytmus běhu.

Na dvou okruzích nedal i mladším soupeřům šanci Ivan David ze Stříbra, vítěz kategorie nad 50 let, který se blýskl výkonem 21:31 min. a mimo jiné porazil i všech čtrnáct borců z mladší kategorie mužů nad 40 let.

Celkově Podčerchovský kros v okolí Chodova vyhrál Jiří Voják z Mílařů Domažlice před svými oddílovými kolegy Ondřejem Váchalem a Filipem Cenefelsem.

Autor: Robert Babor, Ondřej Váchal