Hry sedmé letní olympiády dětí a mládeže České republiky hostilo evropské hlavní město kultury 2015, město Plzeň kam se sjeli závodníci z 14 krajů, kteří soutěžili v 19 různých sportech.

Zastoupení tam měla i atletika Baníku Stříbro. Na olympiádu se nominovala Veronika Třísková, Kamila Všetičková, Martin Všetička a Jakub Davidík. Všichni startovali v dresu Plzeňského kraje.

Atletická část odstartovala hned v pondělí 14. června, kde se na start 60m starších žákyň postavila Kamila Všetičková, která si ve velmi chladném počasí doběhla pro její letošní nejrychlejší šedesátku v čase 8.08sec. Na této trati se také představil Kamily o tři roky mladší bratr, Martin Všetička, který tuto trať prolétl v čase 8.51sec.

Třetí do party byla sprinterka Veronika Třísková. Startovala v kategorii mladších žákyň a ve velmi silné konkurenci proběhla cílovou čárou v čase 8.48sec.

„Pro všechny byla olympiáda úplně prvním velkým závodem, která jim ukázala, jak těžké je někdy poprat se se stresem a s nervy ze závodu. Přínosem jsou pro ně krásné vzpomínky, nové zkušenosti a noví kamarádi," řekla na adresu stříbrských závodníků trenér Baníku Alexandr Matulka.

Velkou nadějí na olympiádě byla stříbrská Veronika Třísková, která se dále představila ve skoku dalekém.

„Na atletickém stadionu nebyly moc dobré podmínky pro dálkařky, protože příliš foukal vítr. S touto situací se nejlépe poprala právě Veronika, která hned ve druhé sérii pokusů přeskočila hranici kvalifikačního limitu a výkonem 477cm obsadila druhé místo v kvalifikační skupině A," pravil na adresu své svěřenkyně trenér.

O dva dny později ji tak čekalo finále. Dálkařky měly silný vítr do zad, který jim napomáhal k přešlapům a nezdařeným pokusům. Na to bohužel doplatila i stříbrská závodnice. Nakonec obsadila 11. místo s výkonem 450cm a první její životní finále končila v slzách. „Sen o medaili jí bohužel odvál jednak vítr a také nezkušenost. Veronika se věnuje atletice necelý rok a o to obdivuhodnější je její výkonnostní vzestup. Nyní se bude připravovat na olympijské hry 2017, kde bude bojovat o jednu z cenných kovů v kategorii starších žákyň."
Největší želízko stříbrské atletiky, vytrvalec a mladší žák, Jakub Davidík, se postavil na start rozběhů na 800m společně s dalšími 23 závodníky. Jakub, který držel roli favorita celého závodu, se od samého začátku řídil pokyny trenéra Alexandra Matulky a čas 2:19.28min pro něj znamenal pohodlné vítězství ve svém rozběhu a nejlepší výkon z celé startovní listiny. Ve středu pak odstartoval boj o olympijské medaile.
„Jakub se držel většinu závodu v zadní části skupinky, ale v závěrečném kole dokázal vystupňovat svůj běh a ve velmi těžkém a bolavém závěru si doběhl pro svůj největší úspěch v atletické kariéře. Na hranici svého osobního rekordu s časem 2:15.99 min. obsadil vynikající druhé místo a při večerním ceremoniálu si převzal stříbrnou olympijskou medaili. Pro Jakuba to byl již třetí velký závod v tomto roce a dokázal na rozdíl od Veroniky Třískové své zkušenosti bohatě zužitkovat," poznamenal ke stříbrnému závodníkovi Matulka.

Na halovém mistrovství ČR 2015 se Davidík představil na stejné trati, ale mezi staršími žáky a v březnu 2015 obsadil třetí místo na Mistrovství ČR v přespolním běhu v kategorii mladších žáků.

Všichni stříbrští závodníci, kteří trénují pod trenéry Romanem Mužíkem a Alexandrem Matulkou, se představili ve štafetovém běhu na 4x60m. Nejlépe si vedla štafeta mladších žáků, která ve složení Všetička, Davidík, Kučera, Pokorný zaběhla čas 32.50sec a obsadila deváté místo. Štafeta mladších žákyň Steinerová, Třísková, Hajšmanová, Píchalová, která za čas 32.59sec. obsadila celkové 10. místo. Štafeta starších žákyň měla velké ambice, ty jim však pokazila neúspěšná předávka, proto ve složení Všetičková, Lokajíčková, Čelišová, Suráková nedonesly štafetový kolík do cíle.

„Pro stříbrskou atletiku to bylo úspěšné vystoupení. Tato akce je velkou motivací a proto doufáme, že další ročník letních olympijských her bude mít ještě větší zastoupení stříbrských závodníků," pravil na závěr Matulka.