V belgickém Hasseltu, který se započítává do série závodů GvA Trofee, se jel divácky atraktivní závod. Na relativně suchém podkladu se jelo velice rychle, o to byly nebezpečnější některé kluzké podmáčené úseky, na kterých se nevyhnuli pádům ani favorité. Závod se jel na 11 okruhů. Tak jako minulou neděli se favorité nehnali od startu dopředu a v klidu si najeli do terénu. Vepředu se zformovala s několikametrovým náskokem tříčlenná skupinka, ale za ní se velice rychle seřadilo trio Albert, Štybar a Nys. Výsledkem prvního kola bylo, že se na čele závodu jela sedmičlenná skupina se všemi favority. Ve druhém kole zaútočil Albert, ale spadl a o trhák se ihned pokusil Nys s Štybarem. Hlavně zásluhou Alberta se ale zanedlouho vedoucí skupina opět sjela. Třetí kolo bylo poznamenáno podklouznutím Nyse, který musel seskočit z kola, ale technické problémy jej stály 40 vteřin. Od čtvrtého kola jela vepředu pětičlenná skupina, která dojela až do cíle.

Mistr světa Albert se snažil neustále nastupovat, ale pořád měl v háku Štybara a Pauwelse, takže nakonec vždy zvolnil. Až poslední dvě kola Albert opustil vedoucí pozici, přenechal režii závodu Štybarovi s Pauwelsem a vše nasvědčovalo tomu, že si šetří síly na závěr závodu. Ale očekávaný nástup Alberta se nakonec nedostavil a Zdeněk si ve spurtu s týmovým kolegou Kevinem Pauwelsem dojel pro lepošní první místo v závodě, kterého se zúčastnila celá světová cyklokrosová špička. Niels Albert dojel třetí, Sven Nys dovedl stíhací skupinu s 24 sekundovou ztrátou. Velice spokojený byl šéf týmu Telenet Fidea Hans van Kasteren, protože jeho tým obsadil první a druhé místo nejen v Elite, ale i v U23 - zvítězil Tom Meeusen a druhý byl Robert Gavenda. Radomír Šimůnek dojel ne devátém místě. Zdeněk Štybar je v GvA Trofee na průběžném třetím místě, přičemž na vedoucího Alberta ztrácí čtyři body a na druhého Nyse bod.

Výsledky GvA Trofee v Hasseltu: 1. Zdeněk Štybar – 58:47; 2. Kevin Pauwels; 3. Niels Albert; 4. Sven Vanthourenhout; 5. Bart Aernouts; 6. Sven Nys +24“; 7. Gerben de Knegt; 8. RadomÍr Šimůnek; 9. Dieter Vanthourenhout…18. Martin Zlámalík; 30. Lukáš Klouček.