Pro šestici atletů ve složení Viktorie Ulčová, Michaela Švábková, Tereza Burlová, Adéla Košátková, Tereza Záhořová a Michal Pergler se jednalo o jeden z dosavadních vrcholů krátké, ale přitom úspěšné kariéry.

Po slavnostním zahájení a koncertu zpěváka Sebastiana se borci ze Stříbra chystali na co nejlepší reprezentaci Plzeňského kraje na atletickém stadionu Střelnice.

Cesta do finálových bojů vedla přes rozběhy a kvalifikace. Výškařkám Švábkové s Ulčovou se shodným výkonem 148 centimetrů podařilo proklouznout do finále.

Skvělou formu prokázala i sprinterka Tereza Záhořová v běhu na 60m, kde nejdříve v rozběhu časem 8,01 s ovládla rozběh, výkonem 8,02 s semifinále a všechno směřovala k finálové bitvě. V ní našla pouze jednu přemožitelku a tak se za čas 8,07 s mohla radovat ze zisku stříbrné olympijské medaile.

Záhořová se ještě postavila na start rozběhu 300 metrů, kde se z posledního postupového místa vešla mezi finálovou osmičku. Náročný program zakončila konečným 7. místem v osobním maximu 42,88 s. Souběžně probíhala i soutěž dívek ve skoku do výšky, kde se děvčatům dařilo. Především pak Michaele Švábkové, která v osobním rekordu 156 centimetrů vybojovala bronz. Trošku za očekáváním skončila devátá Viktorie Ulčová.

Po takticky zvládnutém rozběhu na 1500 metrů v osobáku 4:25,11 si ve finále mílař Michal Pergler ještě polepšil a časem 4:24,43 doběhl na výborném 6. místě.

Během třetího závěrečného atletického dne se běžely štafety, kde Plzeňský kraj postavil dvě smíšená kvarteta. Ve štafetě A na 4x60 metrů se podílela Záhořová na bronzové medaili, kterou plzeňští vybojovali v čase 29,99 s. V „béčkové“ štafetě se představila Košátková a Ulčová. Po nepovedené předávce se ale kvartet do cíle nedostal.

Dětská olympiáda byla pro mladé atlety velkou zkušeností, přinesla jim řadu radostných i těch méně veselých okamžiků, ale každopádně je i jejich trenéry namotivovala do další práce.

„Moc jsme si to všichni v Jablonci a Liberci užili a budeme makat na tom, aby jsme se podívali i na příští olympiádu. Chtěla bych moc poděkovat i naší trenérce Veronice Matulkové za podporu a čas, který nám věnuje. Hlavně díky ní jsme si zde mohli zazávodit,“ shrnula za atlety ze Stříbra Tereza Záhořová.

Mladé atlety čeká druhá část dráhové sezony, kde vrcholem bude MČR žáků.

Ilustrační foto.
Škola v Bezdružicích bude bez bariér