Pro šestici atletů ve složení Viktorie Ulčová, Michaela Švábková, Tereza Burlová, Adéla Košátková, Tereza Záhořová a Michal Pergler se jednalo o jeden z dosavadních vrcholů krátké, ale přitom úspěšné kariéry.

Po slavnostním zahájení a koncertu zpěváka Sebastiana se borci ze Stříbra chystali na co nejlepší reprezentaci Plzeňského kraje na atletickém stadionu Střelnice.

Cesta do finálových bojů vedla přes rozběhy a kvalifikace. Výškařkám Švábkové s Ulčovou se shodným výkonem 148 centimetrů podařilo proklouznout do finále.

Skvělou formu prokázala i sprinterka Tereza Záhořová v běhu na 60m, kde nejdříve v rozběhu časem 8,01 s ovládla rozběh, výkonem 8,02 s semifinále a všechno směřovala k finálové bitvě. V ní našla pouze jednu přemožitelku a tak se za čas 8,07 s mohla radovat ze zisku stříbrné olympijské medaile.

Záhořová se ještě postavila na start rozběhu 300 metrů, kde se z posledního postupového místa vešla mezi finálovou osmičku. Náročný program zakončila konečným 7. místem v osobním maximu 42,88 s. Souběžně probíhala i soutěž dívek ve skoku do výšky, kde se děvčatům dařilo. Především pak Michaele Švábkové, která v osobním rekordu 156 centimetrů vybojovala bronz. Trošku za očekáváním skončila devátá Viktorie Ulčová.

Po takticky zvládnutém rozběhu na 1500 metrů v osobáku 4:25,11 si ve finále mílař Michal Pergler ještě polepšil a časem 4:24,43 doběhl na výborném 6. místě.

Během třetího závěrečného atletického dne se běžely štafety, kde Plzeňský kraj postavil dvě smíšená kvarteta. Ve štafetě A na 4x60 metrů se podílela Záhořová na bronzové medaili, kterou plzeňští vybojovali v čase 29,99 s. V „béčkové“ štafetě se představila Košátková a Ulčová. Po nepovedené předávce se ale kvartet do cíle nedostal.

Dětská olympiáda byla pro mladé atlety velkou zkušeností, přinesla jim řadu radostných i těch méně veselých okamžiků, ale každopádně je i jejich trenéry namotivovala do další práce.

„Moc jsme si to všichni v Jablonci a Liberci užili a budeme makat na tom, aby jsme se podívali i na příští olympiádu. Chtěla bych moc poděkovat i naší trenérce Veronice Matulkové za podporu a čas, který nám věnuje. Hlavně díky ní jsme si zde mohli zazávodit,“ shrnula za atlety ze Stříbra Tereza Záhořová.

Mladé atlety čeká druhá část dráhové sezony, kde vrcholem bude MČR žáků.