Halová sezona v atletice pro závodníky byla v rámci kraje rezervována v uplynulých dnech boji o krajské medaile. Na závodech nemohou chybět ani atleti Baníku Stříbro. Protože v kraji není hala, která by umožnila podobné závody uskutečnit, musí všichni podstoupit cestu do Prahy. Na Strahově se nejdříve představili mladší a nejmladší žáci (elévové). I když v těchto kategoriích jsou výsledky více otázkou talentu, často akcelerovaného vývoje dětí a jejich nadšení, atmosféra závodu jsou neopakovatelné a zadostiučiněním pro trenéry, kteří se těmto mladičkým atletům věnují.

Závodníky Baníku Stříbro vedli například Alexandr Matulka, Martin Nedbal a další trenéři. Jejich svěřenci dosáhli některých pěkných výsledků. Nejlépe si vedla Denisa Vávrová. V běhu na 60 m překážek měla dílčí problémy s technikou, ale velkou bojovností vybojovala stříbrnou medaili výkonem 10,55 sec. O pověstný vlásek jí unikla bronzová medaile v dálce. Byla čtvrtá solidním výkonem 425 cm. Startovala také v běhu na 300 m. Čas 49,52 sec. je dobrý, stačil však jen na osmé místo.

Dalším medailistou se stal Daniel Kuti. Koule z jeho ruky doletěla do vzdálenosti 7,69 m a tento výkon mu přinesl bronzovou medaili. K tomu přidal ještě šesté místo v běhu na 60 m překážek, kde mu byl naměřen čas 12,68 sec.

Dva velcí soupeři startovali v běhu na 600 m a mezi staršími závodníky si vedli dobře. Úspěšnější byl tentokrát Ondřej Kertis na sedmém místě v čase 2:10,70 min. Marek Vyšín s ním ve finiši prohrál, byl osmý v čase 2:12,19 min. Budou oni příště medailisty?

Ve vložených závodech starších žákyní startovala Tereza Slabá. Její dobré tréninkové nasazení se projevilo dalším zlepšením osobního rekordu ve vrhu koulí – 9,55 m.

Ve stejné soutěži startovala i dorostenka Veronika Matulková. Také ona si zlepšila osobní rekord na 9,61 m. Startovala navíc v běhu na 200 m, kde dosáhla času 29,56 sec. A v závodě na 60 m zaběhla tuto trať za 8,68 sec.

Vladislav Moravec