Oblastní mistrovství v zápase ve volném stylu Plzeňského a Karlovarského kraje se konalo ve stříbrském kulturním domě. Utkala se družstva žáků i jednotlivci. Domácí borci ze Zápasu Stříbro nezůstali své pověsti nic dlužni a sbírali medaile.


„Přijeli nám sportovci z Nejdku, Mariánských Lázní, Březové, Holýšova, Plzně. Celkem tu bylo devětaosmdesát soutěžících v šesti kategoriích a přijelo i několik dívek," uvedl trenér stříbrských zápasníků Tomáš Adam.
Zápasnické klání se obešlo bez potíží. „Ošetřila jsem tu jeden rozbitý nos a jednomu sportovci kuří oko, jinak žádné úrazy nebyly," řekla zdravotnice Michaela Valentová.


Stříbro reprezentoval také desetiletý Daniel Kožnar. „Zápasu se věnuji už dva roky. V této soutěži jsem byl druhý v kategorii do 46 kg. Mám radost, je to dobrý výsledek. Další závody mě čekají v polovině května," řekl mladý zápasník.


Antonín Gebert (26 kg) skončil sedmý, Jan Plzák ve stejné váhové kategorii byl šestý a Ondřej Klukan čtvrtý.
Ve váze do 28 kg reprezentoval Zápas Stříbro Albert Pospíšil a „bral" bronz. Jan Nikitinský (30 kg) skončil sedmý a vítězem v kategorii 34 kg se stal Jiří Benedikt. Ve váze 40 kg startovali tři domácí borci. Michal Varga byl osmý, Josef Gebert pátý a Jan Benedikt čtvrtý. Daniel Kožnar (46 kg) vybojoval druhé místo, stejně úspěšní byl ve váze 50 kg Jakub Englemeier a první místo vybojoval Kamil Budek. Vítězství v nejtěžší váze (80 kg) slavil Bohumír Pírka.


„Zisk šesti medailí a ligových bodů je příslibem k úspěchu ve třetím turnaji, který se uskuteční v Březové u Sokolova. Chtěl bych poděkovat závodníkům za dobrou reprezentaci města a oddílu. Poděkování patří také všem, kdo se podíleli na organizaci turnaje a Městu Stříbro za podporu," pravil trenér Zápasu Stříbro Michael Janda.

Martina Sihelská