Družstvo Střední průmyslové školy Tachov se stalo po třetí za sebou Přeborníkem České republiky v bowlingu škol se stavebním zaměřením.

Tým složený ze čtyř nejlepších závodníků z přeboru školy nezklamal a ve složení Daniel Burda, Marek Bizoň, Filip Švarc a Lukáš Jurčík obhájilo loňské prvenství.
Bowlingová hala RONDO v Ústí nad Labem byla svědkem vyrovnaných bojů.

Ve finále se utkalo sedm škol. „Každé družstvo sehrálo čtyři kola. Tři nejlepší tvořily výsledek družstva. Nejhorší člen týmu se nehodnotil," připomenul systém soutěže vedoucí celku SPŠ Tachov Karel Johana. Družstvo ze Světců vyhrálo soutěž družstev s 1662 body před SŠ Teplice (1645b.) a středoškoláky z Chomutova, kterým stačilo na bronzovou medaili 1599 bodů.

Tachované sbírali i v individuální ocenění. Daniel Burda získal pohár za nejvyšší nához 181b. a Marek Bizoň se umístil v soutěži jednotlivců na třetím místě s 588 body. Stejně bodů měl i druhý závodník v pořadí, ale rozhodl vyšší nához. Vítězem se stal K. Martínek z Teplic (636 bodů).

„Možnost přípravy v herně na Zimním stadionu v Tachově se nám vrací ve formě medailí. Děkujeme paní Kreidlowé za vstřícnost a umožnění kvalitní přípravy," dodal spokojený Johana.