„Budu se chtít dostat co nejrychleji na Mallorku, abych se dál mohl připravovat na silniční sezonu,“ plánoval si v rozhovoru pro Deník cyklista belgické stáje Deceuninck Quick-Step, který pochází ze Stříbra.

Jenže po neděli se všechno rychle změnilo, protože původně zrušený závod Kolem Provance se nakonec pojede a Štybar by tam měl začít silničářskou sezonu.

A tak český cyklista zatím zůstal doma v Belgii, včera si byl s týmovým kolegou Julianem Alaphilippem projet úseky závodu Omloop Het Nieuwsblad, kde by chtěl být také na startu, stejně jako na dalších jarních klasikách.

Ale to je zatím hodně nejistá budoucnost. První ostrý závod sezony už má Štybar za sebou. A jak hodnotí trojnásobný světový šampion v cyklokrosu letošní 18. místo na MS v Ostende?

„Osmnácté místo není nic, na co bychom měli být pyšní… Ale jsem samozřejmě spokojenej, jak to šlo,“ říkal Zdeněk Štybar v rozhovoru pro web mtbs.cz.

Novinkou v jízdárně ve Světcích bude byt kováře, lidé ho uvidí snad už v létě

„Musím říct, že to pro mě byl parádní trénink, skvělý zpestření zimní přípravy. Jsem rád, že jsem mistrovství světa jel, užil jsem si to,“ vyprávěl 35letý český cyklista.

Ačkoliv dojel „až“ osmnáctý, v cíli o něho byl mezi novináři zájem stejný, jako by šampionát vyhrál. Mixzónou se český cyklista prodíral skoro hodinu, žádnou žádost o rozhovor neodmítl.

„Jsem rád, že na mě nezapomněli, a já doufám, že se zase vrátím,“ dodal Štybar.

Cyklokrosu dá teď na nějaký čas vale, soustředí se na silnici, kde by rád jel i na olympiádě v Tokiu.

Ale jak sám Štybar přiznává, je pro něho lákadlem mistrovství světa 2024, které bude hostit jihočeský Tábor. Tak snad bude český šampion za tři roky ještě ve formě…