Atleti B. Stříbro se zúčastnili krajského přeboru v přespolním běhu v Bělé nad Radbuzou. Závody se uskutečnily v rámci „Bělské pětky". Stříbrští zaznamenali výborné výsledky a přivezli tituly přeborníků.

V Bělé se sešla silná konkurence běžců z celého Plzeňského kraje, kteří se utkali v bojích o medaile z přeboru, ale také atleti z jiných částí republiky bojující o ceny v Bělské pětce. Hlavní závod měřil pět kilometrů.
Mladší závodníci Baníku mimo medailí bojovali také o body v Běžeckém poháru Plzeňského kraje. A vedli si velmi dobře, V kategorii dívek narozených 2003 – 2005 se o dobré umístění doslova rvala Daniela Fürstová a po statečném výkonu obsadila druhou příčku. Další dvě děvčata sice medaili nezískala, přesto podala dobrý výkon. Sedmá byla Eva Suchánková a osmá Nikola Poláková. Ve stejné kategorii chlapců podal vynikající výkon Matyáš Krejčí, stylem start, cíl zvítězil s nezvykle velkým náskokem. Jak poznamenal trenér Alexandr Matulka: „Jemu řekneš, napal to od startu, on to napálí a přitom to vydrží". Zlatá medaile mu slušela.

V nejmladších žákyních nar. 2001 – 2002 obsadila ve velké konkurenci desáté místo Adéla Krabcová. Početné zastoupení měl Baník Stříbro v této věkové kategorii chlapců. Do desátého místa byli hned čtyři závodníci. Markovi Vyšínovi unikla medaile jen o vlásek, byl čtvrtý. Jeho tradiční soupeř Ondřej Kertis běžel také dobře, skončil hned za ním. Dobrý výkon závodníků Baníku podtrhl sedmým místem Jakub Davidík a devátým Radek Andrle. Medaile těsně unikla také staršímu žákovi Martinovi Geslovi, jenž doběhl čtvrtý.

V kategorii dospělých měl Baník dva zástupce. Jako první startovala juniorka Karolína Hrubá. Běžela společně s ženami a i když ji závod nezastihl v optimální formě, zaběhla na 3 km čas 12:45 minut. Vyhrála kategorii juniorek a byla třetí v ženách. Tomáš Jaša běžel svůj první závod v přespolním běhu v kategorii dospělých. „Zkoušeli jsme novou taktiku. Po problémech s rychlým začátkem na Mistrovství Česka běžel Tomáš začátek společně s ostatními závodníky a zrychloval až v dalších kolech. Tato taktika byla úspěšná a vedla k zisku zlaté medaile v krajském přeboru, ale také vítězství v Bělské pětce se značným náskokem," řekl k účinkování svého svěřence trenér Vladislav Moravec.