Nejstaršího závodu v Evropě, už 114. ročníku populárních „Běchovic“, se zúčastnil stříbrský atlet Tomáš Jaša. V rámci závodu se konalo i mistrovství Česka v silničním běhu na 10 km.

Proudy deště a citelná zima signalizovaly, že nebudou dosaženy rekordní časy. Mimo veteránů startovaly všechny kategorie dospělých společně.

„První tři kilometry se Tomáš držel běžců v čele závodu, ale včas poznal, že tempo je pro něj příliš rychlé a zpomalil,“ řekl k úvodu závodu trenér Vladislav Moravec. Stříbrský závodník se držel mezi 10. a 15. místem. V rovinatém úseku byl mimo deště ještě nepříjemný protivítr. „Tomáš věděl, že jej čeká pověstný „Hrdlořezák“, ale ten zaběhl poměrně dobře,“ chválil svěřence trenér. Po zdolání kopce následovala dlouhá rovinka, v které závodníci finišují. Jaša spurtoval na jedenáctém místě, ale předběhl jej závodník z kategorie dospělých, takže celkově doběhl v čase 33:18 min. dvanáctý. „Byl ale nejrychlejší v kategorii juniorů a stal se tak mistrem republiky,“ podotkl trenér.

Na druhém místě skončil David Kučera z ABK Liberec a bronzovou medaili si odvezl Petr Lukeš z TJ Slezan Frýdek Místek. Byl to už, po prvenství v krosu a závodě 5 km na dráze. třetí mistrovský titul a třetí modré tričko určené pro mistra republiky. Zlatou medaili mu předával hlavní trenér atletického svazu a olympijský vítěz v desetiboji Tomáš Dvořák.

„Tím pro Tomáše skončilo závodní období 2010 a nyní jej čeká přípravné období na další sezonu, kdy bude druhým rokem v kategorii juniorů,“ nastnínil další program úspěšného svěřence Moravec.