Jeho pořadatelem byly místní horolezecký kroužek Maglajz a kladrubská základní škola. „Bouldering je lezení na stěnu bez jištění,“ popsal Pavel Nový z Maglajzu.

V čem soutěž spočívala? Dostat se s dvouminutovým nástupem na stěně co nejdál, přičemž se bodoval každý chyt.

Účastníci byli rozděleni do věkových kategorií. Z kvalifikace postupovaly do finále z každé kategorie 2 – 4 děti. „Podle toho, kolik měla každá kategorie účastníků,“ doplnil Pavel Nový.

Maglajz Cup se koná v rámci pětidílného závodu Překližka Cup. Z jednotlivých závodů se sčítají body za první tři místa a součet pak určí vítěze Překližky.

Sobotních závodů se zúčastnil také čtrnáctiletý Petr Kamínek z Kladrub. „Ve své kategorii skončím třetí. Na lepší umístění to už teď nevypadá,“ řekl školák, pro kterého je horolezectví největším koníčkem. „A budu se snažit, aby to tak zůstalo i do budoucna,“ dodal.

Vítěz loňské Překližky Martin Budín už vítězství zřejmě neobhájí. „Letos se našli lepší. Ale budu víc trénovat. Chci, aby příští rok vítězství zase patřilo mne,“ nešetří čtrnáctiletý školák sebevědomím.

Pro dětské účastníky jsou motivací ceny. První tři z každé kategorie získaly ceny v podobě součástí horolezecké výstroje. „Pro nás je zase hlavním cílem vzbudit v dětech zdravé soutěžení,“ dodal Nový s tím, že za ceny děkuje všem sponzorům.

Miloš Němec

Vítězové třetího ročníku Maglajz Bouder Cup v Kladrubech:

Ročník nar. 2000 a mladší: hoši – Richard Palma, Kladruby; dívky – Kateřina Matušová, Stříbro.
Ročník 99 – 98: hoši – Filip Štědrý, Stříbro; dívky – Michaela Matušová, Stříbro.
Ročník 96 – 97: hoši – Karel Fafílek, Cheb; dívky – Kateřina Vlčková, Kladruby.
Ročník 94 – 95: hoši – Matěj Štědrý, Stříbro; dívky – Lucie Davidová, Stříbro.
Kategorie do 18 let: Michal Štěpán, Kladruby; Nikola Budínová, Kladruby.