Sdružení veteránů Baník Stříbro a klub Cyklodrak Stříbro připravili devátý roční výrovského triatlonu. Toho se letos zúčastnilo 40 závodníků. Podle jejich vyjádření letošní počasí všem přálo, a tak výsledkem závodu byl nový rekord trati.

Všichni závodníci odstartovali na Výrovském rybníku. Triatlon čítal 600 metrů plavání, 33 kilometrů na horském kole po lesních cestách a na závěr všechny závodníky čekal běh na 9700 metrů.

Nejlepším a nejrychlejším se stal Jan Bíba za SV Stříbro s neuvěřitelným časem 1:57 minut, čímž vytvořil nový rekord trati.

Celkem si pořadatelé připravili pět kategorií, a to muži 18-29 let, 30-39 let, 40-49 let, 50 let a více a ženy.

Zeptali jsme se celkového vítěze Jana Bíby na jeho celkové pocity z triatlonu:

Jak byste zhodnotil dnešní výrovský triatlon?
Plavání bylo celkem dobrý, je to vlastně poprvé, co jsem vylezl při triatlonu jako první. Potom trať v lese byla super, jel jsem ještě s jedním chlapíkem, se kterým jsme se doplňovali a střídali.

Nebyla závodníkům při první disciplíně ve vodě zima?
Voda byla dobrá, byla teplá. Když jsem se rozplavával, tak byla dokonce teplejší než když se potom muselo vylézat z vody a ofoukl nás vítr, ale jak říkám, voda byla v pohodě. Osobně si myslím, že pořadatelé připravili skvělou trať a při závodě nebyly žádné problémy.

Honzo, můžete nám říci, jaký byl finiš triatlonu a tedy závěrečný běh na necelých deset kilometrů?
Závěrečný běh. Běh je moje nejsilnější disciplína, jsem rád, že jsem překonal dosavadní běžecký rekord. Počasí bylo super a myslím, že se celý závod vydařil.

Petr Kasal

Výsledky

Muži 19-29 let: 1. Michal Trojan, Výrov, 2:24:08, 2. Miroslav Kříž, M2 Cycling, 2:25:47.
Muži 30-39 let: 1. Jan Bíba, SV Baník Stříbro, 1:57:00 (celkový vítěz), 2. Petr Jelínek, Slavia VŠ Plzeň, 2:10:25, 3. Libor Fair, Triatlon sport Stupno, 2:12:19.
Muži 40-49 let: 1. Martin Smolík, TJ Slavia K. Vary, 2:03:26, 2. Jiří Leško, Cyklodrak Stříbro, 2:06:40, 3. Štefan Kučík, Cyklodrak Stříbro, 2:10:00.
Muži 50 a více let: 1. Miroslav Novák, TJ Slavia K. Vary, 2:08:43, 2. Michal Landiga, LK Abertamy, 2:09:56, 3. Karel Ganaj, SV Baník Stříbro, 2:24:33.

Ženy: 1. Iveta Vyšínová, Karlovy Vary, 2:42:09, 2. Lenka Vyšínová, ČZV Rolníci, 2:49:59, 3. Lucie Smolíková, TJ Slavia K. Vary, 2:54:21.