Jedná se tzv. discgolfové hřiště, tedy hřiště pro terénní sport, který je jakousi kombinací frisbee a golfu. Hráči používají plastové disky, kterými se trefují do speciálních košů umístěných v terénu v různých vzdálenostech od výchozího stanoviště. Skóre, tedy počet hodů, se přitom počítá podobně jako u klasického golfu.

S iniciativou vybudovat v Tachově hřiště na terénní diskový golf přišel ředitel Sportovišť Tachov Petr Vrána. „Seznámil jsem se s tímto sportem před mnoha lety ve Finsku, kde je ohromně populární. Říkal jsem si, že by tento druh aktivity mohl zaujmout i v Tachově. Před třemi lety jsme začali jednat se stavitelem hřišť, panem Vykydalem, který je shodou okolností tachovským rodákem," popsal Deníku Vrána.

Vlastní příprava konečné podoby hřiště začala zhruba před rokem, aby mohlo být uplynulou sobotu hotové nové sportoviště otevřeno veřejnosti.
„Máme tak první a tím pádem i jediné osmnáctijamkové discgolfové hřiště v kraji," poznamenal ředitel s tím, že samotné vybudování není vůbec náročné. Znamená to umístit do terénu 18 startovacích ploch a zabetonovat stejný počet košů a pak už jen tato místa udržovat. Celkové náklady se vejdou do půl milionu korun.

První jamka, neboli koš, tachovského hřiště začíná u parkoviště pod sjezdovkou a pak se postupuje terénem po vrchu Vysoká a závěr patří sestupu ze sjezdovky k poslednímu koši.

V České republice je v současnosti zhruba pět desítek hřišť pro diskový golf a konají se rovněž turnaje a soutěže.
Jeden turnaj připravují také v Tachově, a to ve spolupráci s chebským klubem discgolfu. Turnaj by se měl odehrát ještě během letošních letních měsíců, nejpozději v září.