Tachovské plavkyni Ivě Gomolákové se nedávno podařilo hned třikrát získat titul krajské přebornice v plavání. Stalo se tak na sdruženém krajském přeboru žactva v plavání, který tento rok pořádal plavecký oddíl Radbuza Plzeň. Tyto závody byly jedním z podzimních vrcholů plavecké sezóny, po kterých následují jen nejvyšší žákovské soutěže, a sice republiková mistrovství.

Celkově by se celý podzim dal popsat jako velice náročná doba pro plavce i pro jejich trenéry. Již v září, to znamená necelé tři týdny od začátku nové sezóny, se tachovský oddíl zúčastnil závodů v Domažlicích, pak následovaly Plzeňské sprinty a Velká cena Plzně, Sokolovský kapřík, kde se představili naši nejmladší plavci, a nakonec Podzimní cena, pořádaná pražským oddílem Motorlet. Vyvrcholením tohoto kolotoče se staly zmíněné krajské přebory.
Ty se nejlépe vydařily Ivě Gomolákové (ročník 1998), která šest startů proměnila ve tři první a tři druhá místa, a to jí ještě na padesátimetrové prsařské trati chyběla na vítěznou plavkyni ze Slavie Plzeň jediná desetina. Skvělých výsledků dosáhla jak na kraulařské čtyřstovce, kde v čase 6:24,1 doplavala s přehledem první, tak i na obou polohových závodech. Start na stometrové trati Iva proměnila v první místo a na dvoustovce dosáhla časem 3:24,8 druhého místa. Posledními dvěma závody byla stovka volný způsob a stovka prsa. Na prsařské stovce sice dohmátla druhá, ale na kraulařské trati si vítězství už nenechala vzít a doplavala v čase 1:19,9.

Na těchto závodech se, kromě Ivy, prezentoval i Bohuslav Moravec (1994). Tomu se povedlo ještě vylepšit své maximum na stovce prsa, kde si výkonem 1:24,8 vyplaval třetí místo. Na další své oblíbené trati, sto metrů znak, skončil v čase 1:15,8 těsně čtvrtý.

Těchto, bezesporu pro Tachov úspěšných závodů, se neúčastnili ještě Marcel Šmejkal a Petra Orságová. Nicméně trojice Petra Orságová, Iva Gomoláková a Marcel Šmejkal bude díky svým časům hájit barvy Tachova i na republikových soutěžích, kde jim všem budeme držet palce a přát co nejlepší výsledky.

VASILIJ VYSTROPOV