Krajský přebor ve volejbalu žen pokračoval dalším kolem a družstvo VK Tachov se představilo v tělocvičně Základní školy v Kostelní ulici, kde hraje své domácí utkání.

VK Tachov - Plzeň–Letná 1:3 (-11, 21, -17, -22) a 3:2 (26, -21, -19, 25, 6). V prvním utkání se Tachovankám hned od začátku nedařilo na síti a obrana v poli. Domácí hráčky nedokázaly ubránit chytrou soupeřovu hru. „Dopouštěly jsme se dost nevynucených chyb v útoku a dávaly tak soupeřkám hodně příležitostí nás zatlačit. Nedařilo se smečařskám a to také rozhodlo první zápas,“ viděla příčiny porážky trenérka VK Tachov Marcela Poulíčková.

Ve druhém utkání sáhla tachovská trenérka k několika změnám a hráčky se poučily z prvního utkání. Všechny sety končily dramatickou koncovkou, která se přihlížejícím divákům musela líbit. „Zlepšily jsme náhru a začaly se prosazovat rychlým útokem. Nejvíce bodujícími hráčky byly Prokopová a Turková. Na náhře a v obraně v poli se dařilo Vávrové. Nejdramatičtější byla koncovka čtvrtého setu, kde už holky prohrávaly 21:24. Dobrým podáním a obětavými zákroky v poli si dokázaly vynutit pátý set, který už byl jasně pod naší kontrolou,“ okomentovala odvetný zápas Poulíčková.

TACHOV: Turková, Prokopová, Bočková, Vávrová, Svěrková, Klasová, Hubálková, Kovaříková, Holátová, Kuncová.

Další dvojutkání přeboru sehrají Tachovanky už tuto sobotu v Rokycanech.