Poslední závod zimního poháru se jel ve druhé polovině března. Počasí slibovalo mnoho zajímavých momentů. Jana bojovala o dvě celková třetí místa, nervozita byla podle členů jejího týmu veliká, už jen proto, že bodové rozestupy byly opravdu minimální. „Každá chyba se na konci mohla projevit ztrátou na soupeře,“ potvrdil otec a trenér Josef Míka. „V kategorii žen dojela Jana ve finálové jízdě na čtvrtém místě. Jelikož v předposledním kole došlo k převrácení jednoho vozidla, byla jízda předčasně ukončena a Jája přišla o možnost zabojovat o lepší umístění v této finálové jízdě. Naštěstí bodový zisk měla natolik dobrý, že si třetí místo obhájila i za těchto okolností,“ dodal.

Další kategorií byli junioři a tady tachovská závodnice napínala všechny diváky až do konce. „Když došlo ke startu z B finále, začal tým pociťovat silnou nervozitu, protože jeho naděje na celkové třetí místo se začaly rozplývat. Jak jsme u Jáji zvyklí, předvedla, že za volantem je zkrátka doma a vybojovala postup do A finále,“ popsal Míka.

Ve finálové jízdě se Jana držela na čtvrtém místě. „Bohužel nepřízeň počasí byla silnější a předposlední zatáčka tohoto závodu se stala Janičce osudnou. Vůz zde neudržela a přetočila, tím dojela na sedmém místě. Nikdo z týmu už se nedokázal dopočítat celkového bodového zisku, ale domněnka byla taková, že je celkové třetí místo ztraceno. Při vyhlašování přišlo opravdu veliké nadšení, jelikož Jája obsadila třetí stupínek na bednách jak v kategorii žen, tak v kategorii juniorů.“

O celkové třetí místo se nadějná závodnice podělila v kategorii juniorů s Michalem Rudolfem, který měl stejný bodový zisk. A protože jejich cesta zimním rožmitálským pohárem byla velice podobná, rozhodl hlavní organizátor Jiří Matějka, že si zaslouží stát na bedně oba. Jana Míková tedy obsadila celkové třetí místo mezi osmi ženami a stejnou příčku mezi 15 registrovanými juniory.

„Musíme opět poděkovat lidem, bez kterých by to nešlo. Poděkování si zaslouží Antonín Husák, Jana Míková starší, Alexander Šípek, Václav Karnolt,“ dodal otec trenér.

Dalšími závody, které Janu nyní čekají, jsou už v dubnu první Hobbyrallycross v Sedlčanech (20. dubna) a 29. dubna první závod Chodského čakanu v Domažlicích.

Konečné pořadí Zimního poháru v Rožmitálu pod Třemšínem:

Ženy:
1. Hana Rysová
2. Barbora Kallová
3. Jana Míková

Junioři:
1. Lea Horniaková 74
2. Bohumil Krejčí 68
3. Michal Rudolf 67
Jana Míková 67