Tachov si od začátku získal náskok, který v polovině prvního poločasu vyšplhal až na rozdíl pěti branek. Mostečanky pak ale dotahovaly a poločas skončil těsným poměrem 10:9.

Minutu po změně stran se soupeřkám ze severních Čech podařilo vyrovnat, o několik minut se mostecký Baník dokonce dostal do vedení 12:13. Hráčky Slavoje ale rychle srovnaly a pokračovaly v jistém výkonu, který jim přinesl konečné vítězství 22:18.

Tachov se opíral především o výkon brankářky Elišky Macákové, v poli pak byla pro soupeřky doslova pohromou Veronika Velková s číslem 77, která nastřílela 14 gólů, z toho čtyři ze sedmimetrových ho­dů.

V celku Baníku Most byla nejnebezpečnější zkušená Marie Kovačková, autorka sedmi branek.

Trenér Slavoje Tachov Miloslav Moulis se z vítězství radoval. „Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce a že jsme poprvé v podzimní části soutěže zvítězili,” řekl Deníku po zápase.

Zlepšující se výkonnost naznačovala tachovská děvčata již v předchozích týdnech. „Už v několika minulých utkáních jsme měli slušně našlápnuto ke slušnému výsledku, ale malá zkušenost tachovských hráček nedovolila zatím získat body. Tohle jsou tedy pro nás velice cenné body. Pro hráčky je vítězství o to cennější, protože družstvo je velice mladé a takový výkon je může jedině povzbudit,” konstatoval trenér.

Slavoj Tachov je po podzimní části soutěže na posledním, jedenáctém místě tabulky. Z deseti zápasů jednou vyhrál a devětkrát odešly házenkářky poražené. Skóre je 190:265. Na desáté Milevsko a deváté béčko Pardubic ztrácí Slavoj po třech bodech. Sobotní soupeř Tachova, Baník Most, je osmý se ziskem šesti bodů. V čele soutěže je celek Strakonic.

Další mistrovské utkání čeká házenkářky Slavoje 19. února, kdy budou v tachovské sportovní hale hostit tým z pražských Kobylis.

Slavoj Tachov – Baník Most 22:18 (10:9)

Branky: Velková 14 (4), Herlíková 4, Vrbová 3, Popovová 1 – Kovačková 7, Tichá 4, Benešová 3, Černá 2 (1), Jenčová 1, Maršíková 1.

Rozhodčí: Chmelíř, Melka, ŽK: 1:4, Diváků: 60.

TJ Slavoj Strojplast Tachov: Macáková – Vrbová, V. Herlíková, E. Herlíková, Hendrichová, Krbcová, Mrázová, Velková, Popovová, Sluková.

DHK Baník Most: Siváková – Dangová, Benešová, Černá, Jenčová, Kovačková, Maršíková, Tichá.