Nejvýraznějšího úspěchu v dosavadní letošní sezóně dosáhla závodnice Viktorie Lichá, jež si v sobotu v kategorii žaček nejmladších B suverénně dobruslila pro zlatou medaili v Chebu a za sebou nechala 17 soupeřek.
Viktorie předvedla svou volnou jízdu čistě a s elegancí jí vlastní a soupeřkám nedala sebemenší šanci, od začátku byla jasnou favoritkou. Z předešlých tří závodů si ještě vybojovala bronz a bramborovou medaili, stříbro jí do sbírky letos ještě chybí, ale nechme se překvapit na dalších soutěžích.

Tachovské krasobruslení má v kategorii nejmladších žaček B ještě jednu závodnici, která se v poslední době velice zlepšila a rodičům i trenérce dělá svými výkony jen radost. Jde o Leylu Ebel, která si z Chebu veze 15. místo, v Bílině byla oceněna 12. pozicí, v Chomutově skončila na 19. místě a slušného umístění dosáhla v Lounech, kde dobruslila šestnáctá a za sebou nechala šest soupeřek.

Další velký úspěch zaznamenaly sestry Jirsovy, jež letos reprezentují tachovský klub v kategorii Adult A. Doposud na všech absolvovaných závodech první dvě místa na stupíncích vítězů právě patří Markétě a Anetě. „Děvčata se nejspíš rozhodla si v letošní sezóně udělat pěknou sbírku zlatých a stříbrných medailí a držme jim palce, aby se jim takto nadále dařilo, zatím všechny volné jízdy předvedly čistě a s minimem chyb. V celorepublikovém žebříčku se Aneta drží na prvním místě a Markéta zahřívá pozici druhou," shrnula dosavadní závodění trenérka Iveta Dobrsteinová.

Poslední tachovskou reprezentantkou je Klára Špačková, která přešla do vyšší kategorie, takže se zatím postupně seznamuje a rozkoukává v kategorii mladších žaček B. „V mladších žačkách B je letos velice silná konkurence a Klára vyjíždí hlavně kvůli zkušenostem, které jak doufáme, již brzy zúročí. Je pilná a neustále na sobě pracuje, takže věříme, že dobrá umístění na sebe nenechají dlouho čekat," řekla trenérka Markéta Dobrsteinová,
Závodnice i trenérky jsou s dosavadní sezónou moc spokojeny, závod co závod získávají cenné body do celorepublikového žebříčku.

Další soutěží, která naše malé tachovské naděje čeká, bude závod v Mladé Boleslavi již tuto sobotu a o týden později 28. ledna se předvedou na domácím ledě v Tachově. Všichni příznivci krasobruslení jsou vítáni a závodnice budou jistě rády, když jim přijdete zafandit.

Iveta Dobrsteinová