Ještě před sezonou se sportovci připravovali na soustředění. „Jak se již stalo tradicí, novou florbalovou sezónu odstartoval Florbal Slavoj Tachov srpnovým soustředěním v areálu Rekreačního střediska Přimda,“ potvrdil šéftrenér klubu Vladimír Balý.

Vše podle jeho slov klaplo a hráči si dosytosti užili jak outdoorové, tak indoorové sporty. „Pro relax a rehabilitaci každý den navštěvovali místní plavecký bazén,“ dodal trenér.

Velkým překvapením pak pro ně byl návrat do domovské sportovní haly v Tachově. V hale začala rekonstrukce šaten a oprava palubovky. „Vše vypadá výborně a tímto děkujeme správě Sportovišť a městu Tachov.“

Již v září si mládežnické týmy zahrají dva neligové florbalové turnaje. První bude v neděli 9. září v Plzni, a to Starosta cup. Druhý v Praze ve dnech 14. až 16. září, kdy se hraje Fat Pipe Kids. „Florbalová sezóna se nám díky těmto turnajům rozjede hodně rychle. Do ligových mládežnických zápasů se v této sezóně zapojí týmy starších žáků, mladších žáků, elévů a přípravky Florbalu Slavoj Tachov,“ uvedl dále Balý.

Co nového dále florbalisty čeká? „Do tréninků mládeže budou nově zapojeni trenéři brankářů, kteří se postarají o kvalitní brankářský trénink. Pro hráče je k třem hlavním tréninkovým jednotkám připraven i jeden volný trénink pro jejich rozvoj individuální techniky.“

Samozřejmostí je nábor nových členů, a to hlavně do družstev minipřípravky (ročník narození 2012-14) a přípravky (2010-2011). Noví hráči a hráčky mohou kdykoliv dorazit na trénink do sportovní haly v pondělí a ve středu vždy od 16 hodin. Jednou z novinek je rovněž spolupráce se ZŠ Zárečná, kde trenéři povedou kroužek florbalu pro 1.-2. třídy.

„Všem členům Florbalu Slavoje Tachov přejeme úspěšnou novou sezónu,“ uzavřel hlavní trenér.