Do bojů druhého kola Poháru České pojišťovny 2011 ve florbalu mužů zasáhlo 60 oddílů ve 12 skupinách. Čtyřiatřicet z nich si vybojovalo účast ve třetím kole, kde se k nim připojí deset nasazených týmů. Družstvo Slavoje Tachov tam nebude chybět. Skupinu EE, kde figuroval i FLK TJ Slavoj Tachov vyhrála bez ztráty bodu FBC Plzeň, která měla nejvíce práce s Nymburkem hned ve svém prvním utkání. O druhé postupové místo se nakonec utkali hned tři oddíly. Nakonec se jako klíčová ukázala vysoká výhra Tachova nad Nymburkem 8:1. Její zásluhou a nejvyššímu skóre ze vzájemných zápasů získal Tachov druhé a zároveň postupové místo před Nymburkem a Rtyní v Podkrkonoší.

Vstup do turnaje se Slavoji vydařil, i když se v úvodním utkání s papírově nejslabším soupeřem FBK VŠSK PeDF UK hodně trápil. V první třetině proměnil jednu ze svých mnoha šancí Švejda a Tachov se ujal vedení. Tento výsledek trval až do poslední části hry, kdy z ojedinělé šance soupeř vyrovnal. Nakonec rozhodl až v našem oslabení v závěru kapitán Mareš (2:1). Druhým sobotním soupeřem byl SKP Nymburk. Měl to být papírově vyrovnaný soupeř, ale skutečnost byla naprosto jiná. „V zápase se nám dařilo snad naprosto vše, měli jsme i střelecké štěstí, které nám naopak chybělo v prvním utkání. Odehráli jsme jedno ze svých nejlepších utkání vůbec a Nymburku jsme v podstatě nedovolili vůbec nic,“ komentoval průběh zápasu hráč a zároveň vedoucí týmu Jan Flor. Výsledek 8:1 je jasný a hlavně zasloužený, nakonec se ukázal i jako postupový. Branky: Bašek 2, Mareš 2, Mička, Balý, Linha, Švejda.

V neděli byl Slavoj plný odhodlání potvrdit postup vítězstvím proti prvnímu soupeři, kterým byl Orel Rtyně v Podkrkonoší, s vědomím toho, že pokud se to nepovede, proti Plzni to potom bude hodně těžké. „Bohužel zápas nám vůbec nevyšel, na začátku jsme vinou zranění přišli o nejlepšího obránce Mičku, což bylo znatelná ztráta. Sice se nám podařilo dostat do vedení 1:0, ale poté už nám soupeř pouze utíkal ve skóre. Nebyli jsme důrazní a všude jsme byli jako druzí. Konečný výsledek 3:7 nás hodně mrzel, hlavně když jsme věděli, jaký nás čeká soupeř v posledním zápase,“ pravil vedoucí Slavoje. Branky: Flor, Sedlák, Balý. Proti FBC Plzeň, nováčkovi 1. ligy mužů, nastoupil Slavoj s vervou. Od úvodních minut se ale ukazoval rozdíl v kvalitě obou týmů. Plzeň potvrzovala, že je lepším týmem, který nechce nechat nic náhodě a měla jasně navrch.

„V zápase se objevily i světlé okamžiky v naší hře, ale bylo jich málo. Plzeňští hráči nám často utíkali do přečíslení a zakončovali do prázdné brány. Výsledek 2:10 je krutý, ale nakonec na náš postup neměl vliv. Je to stále příprava na sezonu a máme stále co zlepšovat,“ hodnotil zápas Flor. Za Slavoj skórovali Mareš a Balý.

„Ve třetím kole, které se už hraje jako play-off bude FLK TJ Slavoj Tachov hostit v domácí hale tým FBC Kladno, který v poslední ligové sezoně sestoupil z Fortuna extraligy a má tedy zkušeností a kvalit na rozdávání. Zbraně přesto předem neskládáme a pokusíme se soupeře alespoň trochu potrápit. Utkání se uskuteční ve středu 28. září od 16.00 hodin,“ zve příznivce na utkání Flor.