Druhé mužstvo elévů se podle slov trenéra Vladimíra Balého jelo do Liberce porvat o každý zápas o každý vstřelený gól. „Celkově hráči ukázali velkou bojovnost a vždy byli svou houževnatostí nepříjemným soupeřem. Celkově z osmi zápasů získal tým dvě výhry a jednu remízu. Nutno podotknout, že tým jel hlavně si turnaj užít a zdokonalit své herní dovednosti,“ uvedl trenér.

První tým tachovských elévů měl už cíle nejvyšší. „Vždyť právě tito hráči měli z minulých ročníků Nisaopen dvě stříbrné medaile, a tak jsme doufali, že by to mohlo opět cinknout,“ poznamenal kouč.

Tachovský tým nenašel v základní skupině žádného přemožitele a postoupil do osmifinále a odtud vyřazovacími zápasy až do finále.

To se odehrálo v Home Credit aréně, kde své extraligové zápasy hrají hokejisté Liberce. „Čekal nás známý soupeř ze skupiny, pražský tým Black Angels. Jediný zápas z dvanácti, který se nám moc nepovedl, bylo právě finále.“ Tachov je prohrál 3:8, ale konečné druhé místo ze 72 týmů je skvělým úspěchem.

Ale to nejlepší nakonec. „Naše nejmladší kategorie odjela do Liberce nabuzená z turnajového vítěství v Plzni. Ve skupině nenašli tachovští hráči přemožitele a ve výborných výkonech pokračovali i ve vyřazovací části. Tým Black Angels porazili v semifinále 7:2. V boji o zlato nám byl soupeřem spřátelený tým plzeňských Gorilek,“ uvedl Balý. Finále tachovští hráči vyhráli 7:4 a radost mohla vypuknout.