Přesto se všechna žákovská družstva nadále představují na různých turnajích po celé republice. Na těchto turnajích Tachované dokázali, že florbal se v Tachově hraje na vysoké úrovni.

Jedním z uvedených klání byl turnaj Fatpipeopen 2018, který se odehrál v Plzni. Za klub Florbal Tachov na něm startovali elévové, přípravka i mladší žáci.

„Turnaj se konal v Plzni v hale Slavie, kde již před rokem naši elévové získali zlaté medaile. Věděli jsme, že obhájit je nebude snadné, ale cíl byl jasný. Nakonec se vše podařilo a po vítězném finále, kde jsme porazili tým z Kladna, se zaslouženě mohli naši hráči začít radovat z obhajoby prvního místa na turnaji,“ okomentoval šéftrenér tachovského klubu Vladimír Balý.

Vítězství elévů ale nebylo jediným vavřínem. „Družstvo přípravky na turnaji nenašlo také žádného přemožitele a po vítězném finále, kde dokázali porazit tým Wizards DDM Praha v poměru 6:2, slavili své první velké zlaté medaile,“ doplnil trenér s tím, že na turnaji Fatpipeopen junior v Plzni se tak klubu Florbal Tachov povedl zlatý double.

„V neděli v druhý turnajový den jsme vyslali do Plzně družstvo mladších žáků. Kluci si vedli velice dobře a s přehledem postoupili ze skupiny,“ uvedl dále Balý.

Ale hned v prvním vyřazovacím zápase nestačili na hráče Chodova a prohráli 3:4. Chodov turnaj v kategorii mladších žáků vyhrál, ale Tachované rozhodě nezklamali a na turnaji předváděli dobré výkony.