Na dosavadní úspěchy navázali tachovští a sokolovští střelci ale jen částečně, tentokrát se podařilo vystřílet pouze bronzovou příčku. Soutěž vyhrálo družstvo polské armády.

Tachovsko reprezentovali Juraj Gomolák a Daniel Žilinec, spolu s nimi družstvo tvořili Karel Kučera a Jiří Matoušek ze Sokolova.

„Vyhráli jsme předchozí tři ročníky tohoto závodu, ale letos nám to bohužel nevyšlo," vyjádřil se Gomolák. „Střelba se příliš nedařila Karlovi Kučerovi, kterého bolela záda a bylo to na výsledku znát," doplnil Gomolák s tím, že na vítězné družstvo ztrácel třetí KVZ Tachov Sokolov dvanáct bodů.

Kromě poháru a medailí za třetí místo v týmech patří tachovským střelcům také další bronz. Ten vybojoval Juraj Gomolák v hodnocení jednotlivců ve střelbě z pušky. „Dohromady bylo šest disciplín. Kromě střelby z pušky to byla pistole, malý samopal, střelba polskou verzí AK47, ruským kulometem a hod dýmovo zábleskovým granátem," doplnil tachovský střelec.

Na soutěži v polském Swietoszówě startovalo celkem 25 družstev, z toho tři z České republiky. V konkurenci střelců z Polska, Dánska, Švýcarska, Německa a dalších zemí se českým vojákům v záloze dařilo. Hned za vítězným družstvem polské armády skončil druhý KVZ Liberec, třetí již zmíněný KVZ Tachov Sokolov a pátý KVZ Praha. „To je obrovský úspěch českých zástupců, když si uvědomíme, že ze Švýcarska tam byli třeba alpští myslivci, nebo z Dánska profesionální speciální jednotky," doplnil Gomolák.

Na další mezinárodní závody jede úspěšný tachovský střelec v lednu do bavorského Selbu, na květen pak KVZ Tachov Sokolov pozval svoje kolegy a soupeře na velkou střeleckou soutěž do vojenského prostoru Doupov.