Přebornicí Čech v kategorii Dívky – 10 let v šachu se stala Blanka Brunová z Plané. Ve Stráži pod Ralskem se uskutečnil Přebor Čech kategorií HD8 a HD10.

Po odřeknutí účasti Matěje Slavíka i Romana Miklase měl Šachový klub Domu dětí a mládeže při Základní škole Planá, náměstí jen jediného zástupce, Blanku Brunovou v kategorii D 10. Po čtvrtém místě na Mistrovství České republiky v březnu 2009 se mladé hráčce z Plané tolik nedařilo a moc šancí se jí tak na šampionátu Čech nedávalo. Její výkon na přeboru byl ale výborný a nechal tak zapomenout na její předcházející výsledky. Prohrála jen jednu partii a mezi děvčaty neměla konkurenci. Největší zásluhu na jejím úspěchu má především krajský trenér Jan Bílek, který už dva měsíce připravuje šachové naděje Plané a individuálně i Blanku Brunovou. Plánská šachistka nedotáhla partii do vítězného konce jen jednou. Jelikož chlapci a dívky hráli dohromady, aspirovala na medailové umístění i mezi kluky. V celkovém pořadí obsadila vynikající čtvrté místo.

„Je to fantastický výsledek z kategorie snů,“ poznamenal k úspěchu „šéf“ plánského oddílu Svatoslav Zítek.