Letošní ročník nebyl zajímavým pouze kvůli kulatému výročí. „Letos jsme Večerní běh Tachovem udělali dříve, vždy se dělal v říjnu. Byla to trochu taková vypočítavost kvůli počtu zúčastněných, která se ale povedla. Byla rekordní účast,“ s úsměvem řekl za pořádající Základní školu Kostelní ředitel Jan Kubát. Účast 164 dětí a 44 dospělých v hlavním závodě ředitelova slova jenom potvrzuje.

Co se samotného večerního běhu týče, sportovní klání bylo rozděleno na věkové kategorie, které byly průřezem od nejmladších závodníků narozených v roce 2015 a dále, až po ty nejstarší narozené v roce 1948 a dříve. Hlavním bodem Večerního běhu Tachovem byl již klasicky hlavní závod dospělých, který nabídl atraktivní běžecký souboj mezi obhájcem vítězství z minulého roku Tomášem Jašou a atletickou nadějí nejen Tachovského okresu, Jakubem Davidíkem. Desetiletý rozdíl mezi těmito závodníky nebyl téměř znát, ale prvenství nakonec obhájil Tomáš Jaša, který doběhl o pouhých šest setin vteřiny vteřiny před Davidíkem.

Třetí místo si pak zajistil Adam Matulka, který stejně jako Jakub Davidík startoval za TJ Baník Stříbro.

Příznivci běhu a především tohoto tradičního závodu se již nyní mohou těšit na další ročník, který by ale měl obsahovat další změny. Tou největší bude nejspíše posunutí termínu na září, stejně jako v tomto roce. Podle Kubáta by do budoucna měl závod změnit i jméno, aby více seděl k termínu.