Tomáš Jaša je v plné přípravě na svůj první mistrovský závod na dráze v kategorii dospělých, kde poběží 5000 m a v rámci přípravy si zaběhl „osobák" na 3000 m. 
Po dvou závodech na  1500 m absolvovaných v 1. lize družstev, kdy reprezentoval J. Domažlice (1. a 2. místo), hledal trenér závod na 3000 m. Jako velmi vhodný se nabídl termín pátého června na veřejných závodech Praga academica. Konaly se jako součást extraligy a kvalita startovního pole na 3000 m byla proto velmi dobrá. „Tomáš na základě tréninku věděl, že má na čas okolo 8:25 min. a očekávali jsme první kilometr za 2:47 minut. Zvlášť proto, že se závodu zúčastnil i náš nejlepší běžec Milan Kocourek. Ten také udával od počátku tempo, sledován Lukášem Kourkem. Tomáš se držel na šesté pozici  v tempu, které jsme si určili. Stáhl náskok vedoucí pětice a posunul se na čtvrté místo. Tři kola před koncem po zvolnění tempa Kocourka se dostal na první pozici, aby tempo závodu zrychlil. Ve finiši sice na nejlepší nestačil, přesto mu dobrý závěr přinesl třetí místo v kvalitním osobním rekordu 8:24,35 minut," popsal průběh závodu trenér Vladislav Moravec.
Osobní rekord zlepšil stříbrský běžec jedenáct vteřin. Úspěch v tomto závodě jej vynesl na třetí místo průběžných republikových tabulek v běhu na 3000 m.