Téměř 130 mladých šachistů bojovalo o tituly Krajských přeborníků v Základní škole Města Touškova. V pěti kategoriích dívek a pěti chlapců se hrálo švýcarským systémem na sedm kol, při tempu hry třicet minut na partii. Nechyběli ani mladí šachisté z DDM při ZŠ Planá-Náměstí, kteří chtěli ukázat, že medailová umístění z poslední doby nebyla náhodná. A tak 17 plaňáků bojovalo ve čtyřech kategoriích. . Trojice Bruna, Kubát a Fára měla v kategorii H12 velmi těžkou pozici a minimální medailové ambice. Překvapení se nekonalo, ale i tak je sedmé místo Martina Bruny a desáté Martina Kubáta velice pěkné. Především Martin Kubát se snad vzpamatoval po delší sérii neúspěchů a zařadí se opět do plánské špičky. Ve spojené kategorii H8 a H 10 měla Planá devět zástupců. Z desetiletých nejlépe dopadl Roman Miklas, v první polovině startovního pole. Senzaci ale způsobil Matěj Slavík, který získal pět bodů a v celkovém hodnocení obsadil fantastické šesté místo.

To znamenalo pro účastníka nedávného Mistrovství ČR do 8 let v Mostě, i třetí místo a bronzovou medaili v kategorii H 8. Je až neuvěřitelné, jak se tento prvňáček zlepšuje!! Vždyť do šachového kroužku začal chodit letos v únoru, tedy před třemi měsíci. Vzhledem k zájmu rodičů o jeho další šachový růst, má velké předpoklady prosadit se i na republikové úrovni. Největší medailové šance měla pětice plánských dívek v kategorii D 10. Zde by byl návrat bez medaile asi největším překvapením celého Krajského přeboru. Ale překvapení se nekonalo. Zcela suverénně a bez jediného zaváhání prošla turnajem Kristýna Zítková. Až v posledním kole, když už bylo o titulu rozhodnuto, nabídla remízu své oddílové kolegyni Kačce Petříkové s ohledem na celkové umístění plánských děvčat proti ostatním oddílům.

Hlavní rozhodčí turnaje a tajemník Šachového svazu ČR Petr Herejk sledoval po celou dobu právě tuto kategorii. „Z Plané se rýsuje velmoc republikového dívčího šachu. Po šokujícím úspěchu Brunové na MČR do 8 let ukázaly plaňačky svoji sílu i v kraji. Lehkost, s jakou Kristýna Zítková deklasovala všechny své soupeřky, je až děsivá,“ komentoval úspěch plánských dívek Herejk. Ze 13 účastnic se za suverénní Zítkovou a druhou Kretíkovou z Hartmanic seřadily se shodným počtem čtyř bodů na třetím místě Blanka Brunová, čtvrtá Ivanka Vančurová, pátá Lenka Šulcová a šestá Kateřina Petříková. Krajský přebor byl tečkou za oficiálními soutěžemi jednotlivců v této sezoně.

SVATOSLAV ZÍTEK