Sportovní hala v Tachově hostila naděje černobílých polích. V zasedací místnosti se konal jeden z turnajů seriálu Klatovská věž a domácí v něm uspěli.

Klání pořádal Šachový klub Tachov a řídil ho Aleš Jakl. Šestatřicet mladých šachistů zápolilo ve třech kategoriích. „Klatovská věž je název cyklu pěti turnajů pro začínající šachisty. U nás se hrál v pořadí druhý turnaj,“ vysvětlil předseda ŠK Tachov Václav Truksa. „ Hráči byli rozděleni do dvou skupin, ale vyhodnocení výsledků pak bylo v kategoriích mateřské školy, 1. – 5. a 6. – 9. třída základních škol,“ upřesnil rozdělení předseda.

Kategorie nejmladších hráčů „vlastně hráček“, což byli mateřské školy, se zúčastnila dvě děvčátka. Natálie Matičková z Mateřské školy Hartmanice a Michaela Marešová z Mateřské školy Planá. „Myslím a nebudu nic nalhávat, že tito začínající hráčky šachu byly středem pozornosti a je vždy milé, ať je to v jakémkoliv sportu, vidět děti v začátcích. V sedmikolovém turnaji, ve skupině s 1.-5. třídou, uhrála Natálka tři body a Michaela 2,5 bodu, což byl pro ně dobrý výkon a tímto jim gratulujeme,“ pravil k nejmladším účastnicím „šéf“ klubu. V tomto pořadí pak skončily ve své kategorii. Skupině 1. – 5. třída vévodil tachovský Dima Albul a kategorii 6. - 9. tříd ZŠ vyhrál Ondřej Knížek ze SVČ Plzeň.

„Pro nás jako pořadatele bylo potěšující, že se turnaje zúčastnilo 36 dětí. S ohledem na poslední turnaj Ampér, kdy zásluhou počasí nebyla tak velká účast, jsme si „spravili“ chuť,“ byl spokojený Truksa a dodal: „Zásluhou sponzorů bylo pro všechny dost cen. Jako vždy pro první tři hráči v každé kategorii byli připraveny poháry a všichni ostatní účastníci dostali ještě drobné věcné ceny. Tím bych chtěl všem, kteří nás podpořili a dalším obětavcům při organizaci poděkovat.“

Výsledky – kat MŠ: 1. Natálee Matičková (MŠ Hartmanice – 3 body), 2. Michaela Marešová (MŠ Planá – 2,5).

1. – 5. třída: 1. Dima Albul (Tachov – 6 bodů), 2. David bui (Planá – 6), David Hložek (ZČE Plzeň – 5), 4. Michal Novák (Tachov – 5), … 9. Arťom Minko (Tachov – 4), 10. Jindřich Roubal (Tachov – 4), 13. František Bareš (Tachov – 3), 14. Pavel Žalud (Tachov – 3), 19. Jakub Liška (Planá – 3), 20. Tomáš Petr (Stráž – 2), 23. Sára Veishaiplová (Stráž – 2), … 26. Šimon Polívka (Touškov – 0).

6. – 9. třída: 1. Ondřej Knížek (SVČ Plzeň – 8), 2. Jakub Tětek (SVČ Plzeň – 7), 3. Simona Hofmanová (Heřnýř – 7), … 8. Iva Koktová (Stráž – 2), … 10. Radek Trykar (Touškov – 0).