Tým mladších žaček Baníku vybojoval stříbro

Chodov - V Chodově se uskutečnilo krajské finále družstev v atletice a Stříbro zářilo.

9.10.2012

Mezikrajové finále Severozápadní atletiky se konalo v Chodově a stříbrští mladí atleti na něm slavili vynikající úspěchy.  Mladší žáci v soutěži družstev zvítězili a mladší žákyně byly druhé.

„Už postup obou družstev byl velkým úspěchem, výsledek finále předčil naše očekávání a mohou nám ho závidět všechny oddíly v kraji," byl nadšený z vystoupení mladších žáků a žákyň předseda B. Stříbro Vladislav Moravec.
J

aká byla cesta mladších žákyň za překvapivým stříbrem. V běhu na 60 m Kamila Všetičková byla těsně druhá v čase 8,74 sec., Kateřina Kertisová vyhrála finále B a celkově byla sedmá časem 8,91 sec.. „Kamila byla úspěšná také v běhu na 150 m. Rovněž v něm obsadila druhé místo (21,88 sec.). S prodlužující se délkou běhů se snižovala úspěšnost našich děvčat," komentoval bežecké discipliny předseda.

Na 300 m však zaběhla kvalitní čas Dominika Čečková a čas 51,33 sec. jí přinesl páté místo a šest bodů. Dobrý závod běžela i Laura Gabčová a obsadila šesté místo časem 51,47 sec.. Jedinou bodující závodnicí Baníku na 800 m byla devátá Kateřina Kertisová (3:04,39 min.). Na 1500 m závodnice Stříbra nebodovaly. Nové osobní rekordy si vytvořila dívky v běhu na 60 m překážek. Pátá skončila Kateřina Benešová kvalitním časem 11,83 sec. Překvapivě hned za ní doběhla Aneta Bláhová (11,92 sec.).

S výškou se dobře  vypořádala Irena Pešulová, která zdolávala nástrahy a skočila 1,36 m, což stačilo na druhé místo. Sedmá byla Hana Štefanisková (1,26 m) a osmá Kamila Všetičková (1,26 m). Řadu osobních rekordů přinesl Baníku skok do dálky. Karolína Poubová se prezentovala výkonem 424 cm a ten stačil na třetí místo. O pouhý centimetr méně skočila Kateřina Benešová a to znamenalo čtvrtou příčku. Dálka se stala disciplínou Baníku. Šestým místem to potvrdila Laura Gabčová (415 cm) a sedmým Hana Štefanisková (410 cm). V disciplíně získal Baník 24 body.

Ještě úspěšnější byl vrh koulí. Karolína Poubová se prosadila naplno a výsledkem bylo vítězství výkonem 8,36 m. Také druhé místo patřilo Baníku zásluhou Michaely Matúšové (792 cm). Páté místo vybojovala Irena Pešulová (726 cm). Bodový zisk v této disciplíně završila osmá Lucie Dedková (661 cm), devátá Nela Švagrová (636 cm). Celkový bodový zisk 31 bod z 56 možných je neuvěřitelný.

V hodu kriketovým míčkem dominovala Karolína Poubová. Jako vždy v této sezoně zvítězila, i když ani v tomto závodě se jí nepodařilo překonat padesátimetrovou hranici. Chybělo jí k tomu pouhých osm centimetrů. Dobře jí sekundovala Irena Pešulová, hodila 44,30 m a byla druhá. Závodnicím Baníku patřilo také 8. – 10. místo v pořadí Michaela Matúšová, Eva Boltíková a Lucie Dedková.
Výborný výkon podaly stříbrské závodnice ve štafetových bězích.  První štafeta ve složení Křevláková, Čečková, Gabčová a Kertisová zvítězila velmi dobrým časem 35,21 sec., který byl rychlejší než vítězná štafeta žáků. Štefanisková, Boltíková, Dedeková a Vargová zvítězily v B běhu a časem 36,70 sec. byly třetí až čtvrté. Bodovala i třetí štafeta (Fürstová, Krabcová, Jansová, Švagrová). Vyhrála třetí běh a celkově pak za čas 39,45 sec.  skončila devátá a brala dva body.
Družstva v popředí s napětím očekávala vyhlášení výsledků, které byly pro stříbrské družstvo velmi lichotivé.
Pořadí: 1. Sokol SG Plzeň Petřín – 170 b.;  2. TJ Baník Stříbro – 164,5 b.; 3. AC Domažlice – 94 b.; 4. Atletika Klatovy – 78,5 b.;  5. SKP Union Cheb – 55 b.; 6.AK Sokolov – 54 b.

„Děvčata TJ Baník Stříbro si  přivezly  domů stříbrné medaile. Jen málo chybělo ke zlatu. Ale většina děvčat v kategorii mladších žákyň budou závodit ještě v dalších letech a tak bude šance udělat i ten poslední krůček," poznamenal Moravec a dodal: „Tento historický výsledek je výsledkem práce trenérů Alexandra Matulky, Martina Nedbala, Pavla Burdy, Romana Mužíka, Václava Dedka, Evy Kertisové, jimž patří dík za jejich kvalitní  a obětavou práci. Také se nesmí zapomínat na všechny obětavé rodiče malých závodníků. Také tato spolupráce vytváří z atletů Baníku Stříbro nejúspěšnější oddíl v dětských kategoriích v západních Čechách pro tento  rok ."

9.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.