Družstvo žen Slavoje Tachov se ve druhé basketbalové lize dočkalo první výhry v soutěži. V devátém a desátém kole zajižděly tachovské basketbalistky do Slaného a do Mostu. Marodkou zdecimovaný kádr bojoval a dostalo se mu zasloužené odměny.

BC Slaný - Sj. Tachov 62:65 (9:11, 9:12, 21:16, 23:26). Už předcházející zápasy naznačily zlepšení herního projevu. Například porážka v Lovosicích o dva body naznačila především úspěšnost střeleckých pokusů. Sedm statečných a zdravých hráček dokázalo ve Slaném v dramatickém utkání zvítězit, „Velmi vyrovnaný zápas se rozhodoval v posledních dvou minutách, které jsme po taktické stránce zvládli na výbornou. Kolektivní výkon přinesl příjemný pocit z vítězství,“ byl spokojený trenér Tachovanek Zdeněk Hnát.

SLAVOJ: Hnátová – 14 bodů, Šperlová – 14, Pitrová – 13, Vašíčková – 10, Šandová – 8, L. Pitrová – 3, Veselá – 3.

BK B. Most - Sj. Tachov 95:54 (21:7, 22:17, 26:14, 26:16). Proti druhému celku tabulky odjíždělo už jen šest hráček. „Porážka je sice výrazná, ale za svůj výkon si hráčky zaslouží uznání. Pravidelně střídající soupeřky vždy na konci čtvrtin získávaly náskok, když už se nám nedostávalo sil,“ řekl k utkání Hnát.

SLAVOJ: Hnátová 21, Šperlová – 13, M. Pitrová – 10, Vašíčková – 6, Šandová – 4, L. Pitrová.

Další zápasy sehrají hráčky Slavoje Tachov na domácí palubovce příští sobotu s DSK Karlín a o den později s TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.