Družstvo starších žáků FLK Slavoj Tachov se v krajské florbalové lize představilo v domácí hale, ale výhry se nedočkali. Podle papírových předpokladů čekal Tachovany těžký soupeř z Karlových Varů a lehčím zápasem měl být druhý duel s Toužimí. Nakonec ale předzápasové prognózy neplatily.

Do prvního utkání s „Hurikány“ vlétli tachovští mladíci ve velkém stylu, soupeře přehrávali a vytvářeli si spoustu šancí. Skóre po první třetině 3:1 pro Tachov bylo naprosto zasloužené a odpovídalo tomu, co se dělo na hřišti. Ve druhé části zápasu se hra začala pomalu vyrovnávat a hosté se dostávali více do hry. I přesto byl stav po druhé části 4:3 pro domácí florbalisty. Třetí třetina byla plná zvratů ve skóre.

„Soupeř nás tlačil, ale až do posledních dvou minut jsme drželi výsledek zaručující nám tříbodový zisk. Bohužel v předposlední minutě jsme inkasovali v oslabení a nakonec nedokázali udržet ani remízu. Po individuální chybě kluci dostali branku půl minuty před koncem utkání, na kterou už nedokázali odpovědět,“ popsal dramatický závěr trenér Jan Flor. „Odehráli jsme náš nejlepší zápas v dosavadním účinkování v letošním ročníku soutěže, bohužel s hořkým koncem. Prohra 5:6 hodně mrzela,“ byl smutný Flor. Za Tachov se prosadili Bartoš 2, Vomáčka, Veřtat a Abraham.

Druhé utkání s Toužimí nemělo ani zdaleka náboj a nasazení prvního zápasu. Nebyl to nikterak pohledný florbal. A navíc se Tachovanům nedařilo, přišlo i nějaké podcenění soupeře a to se zle nevyplatilo. Po první třetině ještě vedli 2:1, ale rozhodně neměli utkání pod kontrolou.

„Druhou část zápasu jsme naprosto nezvládli, prohráli ji 1:4 a do poslední třetiny vstupovali se ztrátou dvou branek,“ popsal rozhodující okamžiky zápasu tachovský kouč. Tachované se pak marně snažili zápas zlomit, ale nedařilo jim vůbec nic. „Konečný výsledek 7:4 pro Toužim byl pro nás krutý, ale nutno říci zasloužený. Bohužel se nám na domácí půdě nepodařilo získat ani bod a pravděpodobně se v tabulce propadneme. Musíme ale bojovat dál,“ řekl Flor.Branky Tachova: Vomáčka 3, Veřtat a Surják.

Tachov: Bluma, Hůzl, Surják, Schweiner, Karas, Sedláček, Veřtat, Bartoš, Abraham, Ditrych, Vomáčka. Trenéři Křišťan a Flor.