Český pohár stolních tenistů bývá každoročně předzvěstí úvodu ligových soutěží. V prvním kole ladila formu na nadcházející sezonu také borská družstva.

Rezerva S. Bor hostila na svých stolech nováčka 1. ligy mužů B družstvo S. Králův Dvůr. Favoritu se postavili Pour, Chvátal ve čtyřhře a do dvouher dále nastoupili Chvátal, Noha a Copák.

„Porážka 0:10 se jeví jako krutá, ale přes jednoznačný výsledek považujeme utkání jako velmi prospěšné. Kvalita přípravy na ligu byla určitě dobrá, což by se mělo projevit při vstupu do ligových bojů,“ zůstal nad věcí trenér oddílu S. Bor Josef Vacík.

První tým zajížděl do Plzně na stoly Unionu B, které tak bude za týden soupeřem borské rezervy. Trenéři nechali odpočívat Petra Malého a i tak trojice Blažek, Langer a Dráždil zařídila postup do druhého kola výhrou 9:1. „Úspěch přinesl spokojenost, jediný bod ztratil Roman Dráždil. Jestli je tým kvalitně připraven na utkání druhé ligy může hodně napovědět už utkání v Praze na Elize. V oddíle všichni věříme, že se podařilo dát dohromady družstvo, které na druhou ligu má,“ poznamenal Vacík.

Pro příznivce stolního tenisu připravil borský oddíl opravdovou lahůdku. Ve čtvrtek 7. října se v borské sokolovně odehraje extraligové utkání mužů Lokomotiva Vršovice Aquecon – El Niňo Praha. V kádrech obou týmu startují reprezentanti, a tak se příznivci mají nač těšit. V přestávce vystoupí hudební skupina Coward ze Stříbra.