O titul mistra republiky v běhu na šest dní bude bojovat dvanáct ultramaratonců z České republiky. Titul mistryně republiky udělený nebude, protože jedinou českou účastnící je Karla Kent žijící v Las Vegas.

Mezi přihlášenými jsou také dvě držitelky několika světových rekordů Sandra Brown (ženy 70-75 let: 610,064 km) z Anglie a Edda Bauer (ženy 75-80 let: 516,718 km) z Německa. O nejvyšší příčky se budou ucházet také loňský vítěz David Kellner, či dvojnásobný šampion partnerského závodu Transylvania 6 days Athanasios Stimoniaris z Řecka a mezi ženami Viktoriia Nikolaienko z Ukrajiny, která byla v roce 2021 sedmá na světě v rankingu závodů na 24 hodin.

Petr Zítek - vítěz jižní trasy 1000 miles Adventure.
Triumf v závodě na 1000 mil. Pořád tomu nemůžu uvěřit, usmívá se Petr Zítek

"Budeme moc rádi, když tuto výjimečnou akci navštíví široká veřejnost, rodiny, bydlící v Konstantinových Lázních a okolí. Příjemným zpestřením je akce určitě i pro lázeňské hosty. Podpořit borce můžete nejen v sobotu 20. dubna, svou přítomností můžete pomoci běžcům i kdykoliv během týdne. Okruh je během závodu otevřený pro veřejnost. Bude skvělé, když při procházce povzbudíte, potěšíte úsměvem, zatleskáním, borce, kteří budou šest dní nepřetržitě kroužit na trati. Atmosféra akce zcela jistě pohltí i ty, kteří se dosud s podobnou akcí nesetkali. Rádi přivítáme během týdne také rekreační běžce, místní sportovce, kteří zpestří už jen svou přítomností na okruhu monotónní běh všem našim účastníkům. Myslím, že zážitek ze setkání bude oboustranný", uvedl Zdeněk Beneš z organizačního týmu.

Prostor startu a zázemí závodu bude u silnice ke Starým lázním u kempu La Rocca.

Na nejdelší silniční trase Fanatika byli nejrychlejší Václavové Auterský (uprostřed) a Batěk (vlevo).
Fanatik lákal. Přes čtyři sta padesát jezdců na startu, tituly se pyšní nováčci

Autor: Martin Liška