Krajská žákovská soutěž v Plzni-Radbuze byla jedinou vstupenkou pro všechny plavce ročníků 2005 až 2007 na celorepublikový vrchol sezony. Ten pro ročníky 2007 proběhne v Novém Jičíně, pro ročník 2006 v Plzni v bazénu na Slovanech a pro ročník 2005 v Praze.

Soutěžilo se ve dvou závodních dnech a celkem čtrnácti disciplínách a z plaveckého klubu PKTA Tachov se zúčastnili mezi letos dvanáctiletými Denisa Katonová, Denisa Knopfová a David Kratochvíl, mezi o rok staršími Jan a Tomáš Barthovi, Lukrecie Janeček, Pavel Šťástka a Anna Kratejlová a mezi letos čtrnáctiletými Ondřej Šmejkal.

„Z našeho plaveckého klubu se pod vedením trenérů Petra Orsága, Rudy Hutty a mým kvalifikovalo z krajské soutěže mladšího i staršího žactva celkem sedm plavců. Do Prahy Matěj Flaks a Stela Kořínková. Ve starších žácích do Plzně Lukrecie Janeček na stovce motýlek, Jan a Tomáš Barthovi na kraulové, znakové a motýlkové úseky. Denisa Katonová a David Kratochvíl pak na znakové a kraulové disciplíny do Nového Jičína,“ vypočítala úspěchy oddílových svěřenců jedna z trenérského triumvirátu Lenka Katonová.

Její dcera Denisa se v nadcházejícím týdnu zúčastní jako reprezentantka Plzeňského kraje a nejlepší ročníková plavkyně ve znaku Letní olympiády dětí a mládeže v Liberci od 23. do 29. června.

David Kratochvíl ve stejném termínu odletí do Finska na světový šampionát juniorů, i když i on se kvalifikoval na ODM do Liberce jako nejlepší plavec ročníku 2007 v disciplíně znak.

„Děkujeme za skvělou reprezentaci tachovského plavání,“ dodala jejich trenérka.