Například v dubnu proběhlo mistrovství ČR ve Vítkovicích. Účast byla opravdu hojná. Sjelo se sem 23 oddílů z celé ČR se 146 závodníky. Palestra JK měla zastoupení v obou kategoriích – v žákovské a v juniorské. Za zmínku stojí především výkon Jakuba Nikitinského, který startoval v juniorské kategorii. Jakub se postupně probojoval až do finále, kde se o titul mistra České republiky utkal s brněnským zápasníkem. Ten v posledních vteřinách zvrátil výsledek a Jakub prohrál na body. Titul tak putoval do Brna.

O několik týdnů později bojovala Palestra JK znovu na Velké ceně města Borohrádek. Tento turnaj byl zároveň i oslavou 60 let od založení zápasnického oddílu TJ Sokol Borohrádek. Pro náš oddíl to byla oslava také. Nejen proto, že účast byla opravdu velká (18 oddílů z Čech a Moravy se 186 závodníky už zajistí kvalitní a plnohodnotný turnaj), ale také pro úspěchy našich zápasníků. V každé váhové kategorii obsadili naši mladí borci místo na stupních vítězů.

A chlubíme se dál: v našem spolku získali letos na jaře ocenění Sportovec Tachovska dva naši borci, Marek Matúš a Jakub Nikitinský.

Všechna utkání a dosažené úspěchy často svádí vzhlížet ke hvězdám a stříbrští zápasníci se jich dokážou dotknout. Za Palestra JK gratulujeme Jakubovi a přejeme všem našim zápasníkům, aby jim hvězdy byly stále nablízku a neopouštělo je nadšení, bojovnost a chuť do zápasu.

Marek Matúš (vpravo).
Palestra JK Stříbro má dva vicemistry ČR ve volném stylu

Autor: Jiří Kožíšek