Mladá závodnice z Tachovska se rozpovídala o letošní sezoně, která pro ni byla velmi úspěšná. „Letošní sezona začala poměrně brzy. První závody už totiž proběhly v březnu. Se svými dvěma koňmi jsem měla celkem dvaapadesát startů a téměř vždy jsem byla dekorována,“ říká talentovaná jezdkyně, která je věkem stále ještě juniorkou. „I přesto jsem ve většině případů startovala v kategorii seniorů a mladých jezdců,“ uvádí Krebsová, jež v drezuře Mladý jezdec obhájila loňské prvenství.

„Stejně jako loni jsem se stala oblastní mistryní v drezuře v kategorii mladý jezdec. V plzeňské Dressage Tour jsem v několikakolové soutěži zvítězila s oběma koňmi. V kategorii Silver do osmnácti let se svým mladým koněm Williamem, kde jsme v průběhu roku nasbírali nejvíce bodů, a pak v kategorii Gold Tour se svým druhým koněm Miguellem, kde jsme všechna kola vyhráli,“ pokračuje Petra Krebsová, která s Miguellem v kategorii Gold Tour rovněž obhájila loňský triumf.

Mladá jezdkyně z jezdeckého klubu ve Starém Sedle se zúčastnila i Národního drezurního poháru pro juniory, kde nakonec ve finále v Hradištku u Sadské vybojovala krásné čtvrté dekorované místo. „V národním poháru jsem se jako jediná juniorka kvalifikovala i mezi mladými jezdci, bohužel finále bylo pro malý počet jezdců, kteří splnili kvalifikaci, nakonec zrušeno,“ posteskla si zklamaná Krebsová.

V srpnu se pak starosedlská jezdkyně zúčastnila také republikového šampionátu v drezuře, který se konal na severu Plzeňska v Kralovicích. „Tam se nám ale bohužel moc nedařilo. Skončili jsme na osmém místě,“ smutnila sportovkyně Krebsová.

Ta byla stejně jako vloni zvolena v Plzeňské oblasti jezdců nejúspěšnějším drezurním jezdcem. „Letos se ve výkonnostním žebříčku umisťuji v kategorii starší junior na prvním místě, v kategorii mladý jezdec pak na třetím místě a v kategorii U25 na páté příčce z celé České republiky,“ uvádí mladá závodnice.

Sezona Krebsové byla letos vskutku úspěšná. V září tohoto roku si navíc splnila velký sen. „Splnila jsem si svůj jezdecký sen a odjela svoje první „T“ – předposlední nejtěžší stupeň obtížnosti drezurní úlohy, kde jsem obsadila třetí místo,“ pochvaluje si Krebsová.

„Od září tak jezdím úlohy stupně obtížnosti „ST“ a „T“ a jsem tak jedinou juniorskou jezdkyní v České republice,“ pokračuje Krebsová, která dlouhou drezurní sezonu ukončila v říjnu. „Všechno to skončilo v říjnu, kdy jsem posbírala čtyři z pěti zajetých úloh s výsledkem, který mi zajišťuje získaní stříbrného výkonnostního odznaku. Tréninky ve spolupráci s trenérkami Věrou Jáchimovou, Danielou Křemenovou a Uttou Harlein byly někdy náročné, ale na novou sezonu 2019 se moc těším a doufám, že se mi podaří získat stříbrný odznak, zajet co nejlépe všechny úlohy a budu moci co nejlépe reprezentovat svůj klub JK Staré Sedlo,“ dodala na závěr.