Závodu se zúčastnila také výprava stříbrských lukostřelců, kteří závodí za LK Lukostřelci Českého lesa a připravují se v DDM Stříbro. Děvčata, reprezentující tento oddíl, přivezla dvě medaile. Medailistky tak úspěšně napodobily svého závodního kolegu, který se stal v Plzni Přeborníkem České republiky do deseti let.

"Nejlepšího výsledku na českém šampionátu dosáhla Anežka Šimková, která v kategorii mladších žákyň obsadila výborné druhé místo a získala stříbrnou medaili. Další medaili vybojovala Kristýna Mužíková, která v kategorii starších žákyň obsadila bronzovou třetí příčku. Poděkování za předvedené výkony a výbornou reprezentaci si zaslouží nejen medailistky, ale i ostatní členky výpravy: M. Andrlová, T. Dischingerová a K. Mužíková," zhodnotila vystoupení svých svěřenkyň Jana Kolihová.

Další úspěšná výprava mladších lukostřelců stříbrského klubu se konala v Plzni na Přeboru České republiky žactva do deseti let. Tam vybojoval první místo a stal se českým přeborníkem Richard Staněk. Dále zde výborně klub i sebe reprezentovaly Květa Dvořáčková, která si udělala svůj osobní rekord, a Barbora Záhořová, která i přestože jí praskl luk dostřílela se zapůjčeným lukem se ctí. Bohužel, děvčat na Přebor nenastoupil dostatečný počet, aby mohla být vyhlášena Přebornice České republiky.

"Všem lukostřelcům, kteří prezentovali náš klub na MČR i Přeboru patří velké poděkování. Ještě větší poděkování patří rodičům, kteří děti v této činnosti podporují a tráví s dětmi čas na závodech. Nejvíce bych chtěla poděkovat trenérům, kteří věnují svůj volný čas přípravě dětí nejen na zábavnou ale i na závodní lukostřelbu, která nese svoje úspěchy," konstatovala za LK Lukostřelci Českého lesa Jana Kolihová.