Pátý ročník běžeckého klání zavede jeho aktéry krásnou přírodou kolem místní dominanty – Kladrub-ského kláštera. Na všechny mužské, ženské i dorostenecké kategorie bude vytyčena trasa dlouhá 5 kilometrů. Novinku letošního ročníku obstará závod dětí. Ti se poměří v šesti kategoriích a start mají naplánovaný na devátou hodinu v parku pod Základní školou Kladruby.

Hlavní závod vypukne v 10 hodin dopoledne a okoření ho svým startem i dorostenecký rekordman na trati 800 m (1:48,94 minuty) a 1500 m (3:46,32 minuty) Jakub Davidík, který letos závodil ve fantastické formě. Vyzvat ho v rámci Kladrubské pětky může každý.

Organizátoři upozorňují, že je možné se přihlásit předem a to na emailové adrese: vladislav.moravec@seznam.cz do soboty 14. září. Je třeba uvést celé jméno, ročník narození a klub, za který běžec startuje.

„Registrace je možná i na místě v den závodu, ale včasnou přihláškou omezíme případné zdržení. Těšíme se na celé rodiny s dětmi, kteří si u nás nově zazávodí. Doražte v neděli do Kladrub a užijeme si společně sportovně kulturní dopoledne,“ zve za pořadatelské duo Jaroslav Stahl – Tomáš Jaša druhý jmenovaný.

Kromě věcných cen se letos prvních pět mužů v absolutním pořadí a prvních pět nejrychlejších žen dočká i peněžitých prémií.

Členové SV Stříbro mohou pro závod použít svá startovní čísla.

Podrobnější informace, včetně kompletních propozic zájemci najdou na stránkách www.svstribro.cz.

Ondřej Váchal

Fotbalisté Baníku Stříbro (zleva Dominik Tůma a Giuseppe Lanfranchi) se chtějí po zápase proti ZD Meclov radovat stejně jako při zisku tří bodů na hřišti také nováčka FK Staňkov.
Stříbro chce bodovat v Třebnicích s Meclovem