Třináctý ročník krosového závodu „Memoriál Josefa Machta“ se uskuteční v neděli na Městském stadionu v Tachově. První kategorie vyběhne na trať v 11.00, hlavní závod startuje ve 12.00 hodin.
Závod v Tachově je soucasne také prvním závodem seriálu „Pohár mládeže Plzenského kraje v přespolním běhu“ a Dětského běžce Tachovska.
„Dětský běžec Tachovska je letos nově založený seriál, který se skládá ze sedmi závodu,“ konstatoval hlavní organizátor seriálu Vladimír Sýkora.
Do seriálu budou započítány Memoriál Josefa Machta (18.3. Tachov), Běh do kopce (19.4. Stríbro), Běh historickým Stříbrem – Memoriál Petra Bursíka ( 10.6. Stříbro), Běh Olympijského dne (20.6. Stříbro), Okresní přebor na dráze (19.9. Stříbro), Večerní běh Tachovem (4.10. Tachov) a Večerní běh Planou (18.8. Planá). „Z těchto závodu se započítává pět nejlepších výsledků a hodnotí se závodníci, kteří se zúčastní minimálně tří závodů. Boduje se prvních deset míst (11; 10; …; 2; 1 ). Navíc každý závodník získává za účast jeden bod, který se neškrtá,“ řekl k propozicím nestor atletiky. Seriál je vypsám pro kategorie: benjaminci (8 a 9 let), nejmladší žactvo (10 a 11 let), mladší žactvo (12 a 13 let) a starší žactvo (14 a 15 let). Hodnoceni budou zvlášt chlapci a dívky.
„V letošním roce je na memoriálu kvůli stavebním úpravám změněna trať. Vypuštěna je Vysoká. Běží se po loukách za hrištěm s umělou trávou. Délky tratí jsou od 500 m do 5 km,“ přiblížil úpravy na nedělním závodě v Tachově Sýkora.⋌