Mistrovství České republiky dorostenek a juniorek v atletice se také zúčastnila čtyřčlenná výprava z B. Stříbro. Ačkoliv přijela bez medaile, závodnice svými výkony nezklamaly.

V Třinci to byl pro závodníky vrchol sezony, ale výkony všech účastníků do značné míry znehodnotil silný vítr, který sprinterům navíc foukal proti směru běhu.

Co do umístění mohla být se svým výsledkem nejvíce spokojená Veronika Šrámková. Talentovaná běžkyně si v běhu na 1500m překážek výrazně zlepšila osobní rekord a za výkon 5:32,43 min brala krásné čtvrté místo v kategorii dorostenek. „Pro Veroniku je to zatím nejlepší umístění v závodech takovéto úrovně. Škoda, že celý závod pomalu rozběhla. V poslední třetině sice úspěšně sbíhala obrovskou ztrátu na nejlepší, ale na medailové pozice už šance nebyla," komentoval její závod trenér Baníku Jan Krabec.

Velkou radost nejen sobě dělala svými výkony po celý víkend juniorka Veronika Matulková. V sobotu se se soupeřkami poměřila v hodu oštěpem. „Hned prvním pokusem si Veronika řekla o užší finále. To ji uklidnilo a dalšími povedenými hody se lepšila až na konečný nový osobní rekord 35,14m, za který brala sedmé místo. Ještě větší úsměvy rozdávala během nedělní soutěže trojskokanek. I tady si několikrát zlepšila osobní rekord. V poslední sérii dokonce až na 11,61m, což bylo zlepšení toho stávajícího osobáku o více než 40 cm. Spokojenost panovala i se šestým místem," pěl chválu trenér.

Naopak rodačka ze Zadních Milířů Denisa Vávrová se celou sezonu nemůže najít a nedaří se jí na závodech prodat to, co natrénovala. Žádný velký zázrak se nestal ani v Třinci. Se sedmým místem v kategorii dorostenek v běhu na 100m překážek za výkon 14,94 ani se svým vystoupením v běhu na 300m překážek, kde čas 46,94 znamenal až 14. místo, spokojená být nemohla.

Tabulkové postavení před republikou v Třinci sedmým místem potvrdila i juniorská diskařka Sára Holečková. „Sára se trápila s technikou a ani do jednoho ze šesti pokusů se netrefila, jak by potřebovala. Ten nejdelší měřil jen 29,58m. Je to velká škoda. Výkon na úrovni osobního rekordu totiž skoro stačil na medaili," litoval promarněné šance na medaili Krabec.