Pětiboje, který obsahoval trojskok z místa, hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo, kliky a dribling na dvě minuty, se zúčastnilo šest škol z tachovského okresu.

Do krajského kola si postup vybojovaly dvě školy z okresního města – vítězná pořádající ZŠ Zárečná společně s ZŠ Hornická. Třetí skončila ´základka´ z Bezdružic před strážskou základní školou a B-týmem ZŠ Bezdružice. Gymnázium Tachov a základní školu z Chodové Plané reprezentovali pouze jednotlivci.

Ze všech mladých školáků získal nejvíce bodů čtrnáctiletý Tobiáš Roháč z vítězné školy v nejstarší kategorii, který připsal na konto své školy 4630 bodů.

Mezi dívkami byla nejlepší o rok starší Kateřina Košátková z tachovského gymnázia, která v uvedených disciplínách vybojovala celkem 3991 bodů.

„Akce se povedla. Zúčastnilo se 114 školáků. V Tachově je pokaždé velká divácká kulisa a příjemná atmosféra, kterou podpořil moderováním ředitel pořádající školy. Vše proběhlo v duchu fair play a vzájemné podpory,“ těšilo sportovního manažera projektu Radka Zavřela.

Celkové výsledky okresních základních škol: 1. ZŠ Zárečná Tachov– 23830 bodů, 2. ZŠ Hornická Tachov -22903 bodů, 3. ZŠ Bezdružice A – 17951 bodů, 4. ZŠ Stráž – 16467 bodů, 5. ZŠ Bezdružice B – 15543 bodů. ZŠ Chodová Planá a Gymnázium Tachov bez umístění.

Ilustrační snímek
Tip Deníku: Tachovský dětský sbor připravuje tradiční Jarní koncert