Turnaj v Rapid šachu mládeže se konal v Heřmanově Huti za velké účasti. Mladí šachisté tak mohli opět změřit síly v kvalitním turnaji a poprat se případně o postup na Mistrovství České republiky.

Prvním místem si účast na republikovém šampionátu zajistil Václav Truksa mladší. Špatně si nevedli ani další hráči Šachového klubu Tachov. Adam Hemr se v kategorii H12 umístil na čtvrtém místě. Další hráč ŠK Tachov je Dominik Šesták, který se umístil na šestnáctém místě. Šachový klub Tachov obsadil i kategorii H10, kde startoval Pavel Žalud, který obsadil šesté místo.

„Můžeme se těšit z úspěšného vystoupení našich hráčů,“ neskrýval radost trenér Tachova Václav Truksa starší, ale hned dodal: „Bohužel hráčů je stále nedostatek a doufáme, že rok 2011 nám „donese“ nové talenty. Je škoda, že nemáme v našem klubu i dívky. Dívčí kategorie je méně obsazená a proto mají šachistky jednodušší cestu k dobrým výsledkům. Jak jsem už řekl, byl bych moc rád, kdyby se náš Šachový klub Tachov rozrostl o nové členy a to nejen z řad chlapců, ale i dívek.“