Vabroušek potvrdil svoji pozici jedničky

LIPNO, PŘIMDA - Jediný účastník z Tachovska Josef Suda z Přimdy má bronz

25.8.2007

Josef Suda z Přimdy vybojoval na lipenském Ironmanu ve své kategorii bronzovou medaili.Foto: Barbora Cifrová

Petr Vabroušek potvrdil v sobotu na Šumavě pozici domácí triatlonové jedničky na dlouhých tratích. V konkurenci osmdesátky soupeřů se stal na Lipně mistrem České republiky a díky tomu i obhájil prvenství v Českém poháru. Mezi dvěma statečnými ženami na startu byla lepší zkušená Gabriela Loskotová, ale pohárové prvenství patří Šárce Kolbové. Vabroušek zvládl 3,8 km plavání v přehradě, 180 km jízdy na kole a maratonský běh za osm hodin a 47 minut a druhého Tomáše Petra porazil o necelou čtvrthodinu.

Třetí mezi ironmany skončil další z favoritů Lukáš Vrobel, který v neoblíbeném chladu a dešti ztratil hodně času především na kole. Jediným účastníkem z našeho okresu byl Josef Suda z Přimdy. Devětadvacetiletý triatlet dosáhl času deset hodin a 52 minut a obsadil tak na mistrovství České republiky ve své věkové kategorii do třiceti let bronzovou příčku.

Do startu na mistrovském závodě měl na svém kontě starty na desítkách krátkých triatlonů a duatlonů. Pravidelně se též účastní českého poháru v dlouhém triatlonu na Přimdě.

Letos v tomto závodě obsadil celkově 30. místo a páté místo v kategorii. Mistrovský závod na Lipně byl pro něho premiérou na ironmanských tratích (3,8 – 180 – 42,2). Cílem bylo hlavně dokončit závod a ještě pokořit hranici 12 hodin, což se nakonec povedlo o více než hodinu.

25.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační fotografie.

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Chodová Planá - Hladina vody pomalu klesá a ryby se stahují k požeráku, kde je ještě hloubka.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.