„Takový povrch rychlostních zkoušek nikde jinde v Česku není, je to zkrátka správná rallye. Tady se můžeme svést na šotolině, diváci vidí velké smyky závodních speciálů,“ pochvaloval si 47letý plzeňský jezdec Václav Pech, jenž na minulé Rallye Český Krumlov zaostal o pouhých osm desetin vteřiny za vítězným Dominikem Stříteským (Škoda Fabia RS Rally2).

Teď se připravuje nejen na náročnou trať, ale také neobvyklé klimatické podmínky, které Rallye Hustopeče každoročně provázejí. „Tradičně zde bývá krásné počasí. Sice se zde zapotíme víc než jinde, ale s tím už počítáme dopředu, “ usmál se rodák z Plzně a potvrdil tak, že závod mezi vinohrady patří mezi jeho oblíbené.

Představí se tady již pošestnácté. Horko, prach a klouzavé cestičky mezi vinohrady, tak by se dala soutěž na jihu Moravy v rychlosti specifikovat. Přesto myslí Václav Pech na nejvyšší příčky. „Konkurence se zvyšuje, ale my chceme jet o čelo,“ prohlásil před začátkem letošní sezony v podcastu Deníku Ze západu.

| Video: Youtube

První podnik domácího šampionátu Rallye Šumava Klatovy předčasně ukončila tragická nehoda, ve druhé Rallye Český Krumlov druhým místem vysoké ambice potvrdil.

Závod odstartuje v pátek od 16.30 hodin na náměstí v Hustopečích a posádky v první etapě čeká tradičně prašná a tím i těžká noční sekce. Vítěz se očekává v cíli v sobotu po 15. hodině po absolvování tratě dlouhé 387 km.

Na start se postaví kompletní česká špička. Chybět nebude obhájce mistrovského titulu Jan Kopecký, vítěz z Českého Krumlova Dominik Stříteský ani účastník evropského šampionátu Erik Cais. Celkem je přihlášeno na sedm desítek soudobých vozů a pětadvacet historiků.