Pořadí střelců po základních šesti pohárových kolech určí součet tří jejich nejlepších výsledků. V případě rovnosti rozhodne o vyšším umístění vyšší počet nastřílených desítek ze všech tří započtených výsledků dohromady. V případě rovnosti i v počtu desítek, rozhodne součet devítek.

V úvodních dvou kolech se do soutěže zapojila i sedmička mladých reprezentantek našeho okresního Lukostřeleckého klubu Lukostřelci Českého lesa, které ve třetím kole doplnila Eva Dvořáčková a chlapci Karel Tříska s Janem Matoušem.

Juniorky:

Zatím si výborně vede Denisa Hrušková, která si po třetím místě ve 3. kole polepšila ve čtvrtém na stříbrnou příčku nástřelem 403 bodů (o kolo dříve 372 bodů).

O jedno místo se zlepšila i Tereza Dischingerová, po páté příčce ze 3. kola s výkonem 291 bodů v následujícím dosáhla 340 bodů a obsadila čtvrtou příčku.

Juniorka Klára Mužíková 3. a 4. kolo vynechala, stejně tak jako její sestra Kristýna v kategorii kadetek.

Starší žačky:

To ale neplatilo pro starší žačku Anežku Šimkovou, která patří k hlavním adeptům na celkový cenný kov v této kategorii. Ve třetím kole součtem 436 bodů skončila třetí a ve čtvrtém kole se výkonem o 16 bodů vyšším usadila na druhém místě jen o deset bodů za vítězkou.

Ivan David: Byla to cimrmanovská ´Nejistá sezona´

Mladší žačky:

Květa Dvořáčková začala pohárovou soutěž ve druhém kole a vystřílela v něm stříbrnou příčku s 364 body. Ve třetím kole si polepšila na 382 bodů, ve čtvrtém dosáhla 370 bodů, a to znamenalo v obou kolech první místo.

Žačky do 10 let:

Premiérový vstup do soutěže ve třetím kole se vydařil Evě Dvořáčkové, která nastřílela 223 bodů a v následujícím dokonce o 55 bodů více, což pro ni znamenalo stejná umístění jako u její sestry o věkovou kategorii výše, tedy dvě prvenství.

Junioři:

Do poháru po dvou vynechaných kolech vstoupil i junior Karel Tříska. Ve 3. kole obsadil pátou příčku s 251 body a ve 4. kole se mu už tolik nedařilo, když skončil sedmý s nástřelem 203 bodů.

Starší žáci:

Jan Matouš vstoupil do Poháru ČLS také až ve třetím kole a obsadil v něm čtvrtou příčku s 299 body. Zlepšení o 35 bodů v dalším kole mu už vyneslo bronzové umístění.

Základní kola Poháru Českého lukostřeleckého svazu skončí tento týden v neděli, a pak vedení svazu určí termíny a formu finálových bojů postupujících lukostřelců.